Erdoğan Bayraktar: Özür diliyorum

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan ''Maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum'' açıklaması geldi.

03.02.2014 - 16:22

Erdoğan Bayraktar: Özür diliyorum

Yazılı açıklama yapan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17 Aralık 2013 tarihinde siyaset kurumuna karşı yolsuzluk kılıfı kullanılarak bir operasyon düzenlendiğini belirtti.

Amacı meşru hükümeti yıkmak olan bu operasyonun hedeflerinin bugün daha net olarak görüldüğünü ve anlaşıldığını vurgulayan Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu operasyonu kimlerin yaptığı, hangi işbirliklerinin oluştuğu kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşmaktadır. Bu operasyon sürecinde şahsımı, ailemi ve çalışma arkadaşlarımı zan altında bırakacak ve izah edemeyeceğim hiçbir hususun olmadığını defalarca ifade ettim.

Şahsıma isnat edilen imar usulsüzlükleri ithamı tamamen mesnetsiz olup yaptığımız imar planlarının tamamen şeffaf, yasalara uygun, kamuoyu ve yargı denetimine açık, yatırım ortamını ve iklimini iyileştirici ve de ülke menfaatleri doğrultusunda atılmış adımlar olduğu aşikardır.

'LİDERİMDEN VE DAVA ARKADAŞLARIMDAN ÖZÜR DİLİYORUM'
Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığım açıklamada, bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir. Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır.

Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum."

Erdoğan Bayraktar'ın oğlu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Bayraktar, görevinden istifa etmeyince bakanlıktan azledilmişti. Bayraktar, NTV’ye yaptığı açıklamada Başbakan Tayyip Erdoğan’ı da eleştirerek hem partisinden hem milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...