Erdoğan: Biz o elleri kırarız

Giresun'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız" dedi.

Haberler 22.12.2013 - 13:07

Erdoğan: Biz o elleri kırarız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da toplu açılış töreninde konuştu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili sert eleştirilerde bulunan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"Eğer bu ülkeye el uzatan olursa, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız, biz o tuzakları bozarız. Benim bu güzel ülkemde kimse ameliyat yapamaz, kaos çıkaramaz. Benim bu güzel ülkemin büyümesini durduramaz. Hangi maşayı, ajanı, haini, örgütü kulanırlarsa kullansınlar bu millet o uluslararası örgütlere de, onlarına maşalarına da gereken cevabı verir. Herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Cumhuriyeti var.

1 haftadır yargıdaki emniyetteki bir takım odaklar eliyle Türkiye'de bir komplo organize edildi. Yolsuzluk kisevesi altında son derece karanlık bir tuzak kuruluyor. Yolsuzluk bu işin kılıfıdır. Bizim yolsuzluk konusundaki hassasiyetimiz bellidir.

'SAKIN İTİMAT ETMEYİN'
Oluşturmak istedikleri algıya sakın itimat etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların, hukuku çiğneyerek yayınladıkları görütülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız. Bu kompolonun amacı başka, bu tuzağın amacı başka.

'DEVLETİN MALINI ÇALAN BABAMIN OĞLU OLSA HESABINI SORARIZ'
CHP'nin genel müdürü... Biz senin zamanında ilaç bulamıyorduk. Bunların eline 5 tane koyun ver, kaybedip gelirler. Bunlar kim ülke yönetmek kim? 11 yılda Türkiye faizi düşürüyor, 642 milyar lira kazanıyor. Şu anda faiz lobisi kuduruyor, çünkü şimdi bu para onların cebinde olacaktı. Dertleri bu, kaybettikleri o faizi geri almak istiyorlar. Türkiye'yi eskisi gibi yağmalamak istiyorlar. Bu dönemde biz babamızın oğlu olsa devletin malını çalıyorsa bunu hesabını sorarız.

İstikrarı kimsenin bozmasına müsaade etmeyiz. Bunlar huzuru bozmak, terörü geri getirmek istiyorlar. Şehitlerimizin gelmesini isteyenler var. Çünkü burdan besliyorlar. Türkiye'nin ufkunu karartaracak, faizi yükseltecek, milletin kanını emmek isteyen var. Geçen hafta kurulan tuzak budur. Türkiye'deki bazı örgütler de buna maşa oldu.

'POLİSLERE HAKARET EDEN KENDİSİYDİ'
Ana muhalefetin gemnel müdürü çıkmış yargıdaki emniyetteki hukuksuzlukları savunuyor. Bunda her numara var. Rahşan affıyla işi kurtardı. Eyy ana muhalefetin genel müdürü -adını almayacağım ağzıma- Silivri'deki mahkemeye hakaret eden bu genel müdür değil miydi? Yargı üzerinde baskı oluşturmak isteyen kendisi değil miydi? Hakimlere, yargıçlara hakaret yağdıran bu genel müdürü değil miydi? Bunun milletvekili benim polisime -affınıza sığınıyorum- ana avrat söven bu CHP'nin milletvekili değil miydi? Kendi hemşehrisi, kendi milletvekili polise taş atıyordu. Bu genel müdür polise değil, ahlaksız vekiline sahip çıkıyordu.

'BENİM POLİSİME YAKIŞMAZ'
Bir polis operasyona da gitse, girdiği ofiste veya evde bacak bacak üstüne atmak suretiyle elinde tespih külhanbeyi gibi duramaz. Bu benim polisime yakışmaz. İster yürütmede ister yargıda olsun bu yanlışları yapanlar karşısında hükümeti bulacaktır. Çünkü burda samimiyet yok, ön hazırlık ön yargı var. Benim bakanlarımı lekelemek için bu tuzakları kuranlara çok açık söylüyorum millet bu tuzakları bozacaktır.

Nerede bir örgüt varsa CHP'yi onun arkasında bulursunuz. Şu anda da yıllardır hakaret ettikleri bu çetenin arkasında saf tuttu. CHP yolsuzluk arıyorsa geçmişine, yanı başındakine baksın. CHP, yolsuzluk arıyorsa dosyasını raftan indirdiği, şimdi de aday yaptığı kişiye baksın.

'YOLSUZLUK İŞİN KILIFI'
O işin kılıfı. Biz gereğini yaparız, hiç merak etmeyin. Bu oyunu beraber bozacağız. Dik duracağız, diklenmeyeceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Biz kefenimizi giydik ve yola böyle çıktık.

Hangi gazetelerin ortak manşet attığına, hangi televizyonların aynı dili kullandığına dikat edin. Bu süreçte CHP'nin MHP'nin aldığı tavıra dikkat edin. Tıpkı, 27 Mayıs'ta 12 Eylül'de olduğu gibi ip gibi aynı sıraya dizildiler. Çok kirli bir ittifak oluştu. Şimdi yanlarına yeni bir örgüt daha aldılar. Uluslararası basını kullanarak benim milletimi dize getirmeye çalışıyorlar.

Dindar kisvesi altında bazı zavallı örgütleri maşa olarak kullanıp benim güzel ülkemde kaos oluşturmak istiyorlar. Siz bu kirli ittifakları defalarca bozdunuz. Biz bu yolda milletimizle yürüyoruz. Biz kasetlerle yürüymüyoruz. Biz yolunu şaşırmış provakatörlerle yürümüyoruz. Bize önce Allah yeter, sonra millet yeter.

Bu möedyada yazılı ve görsel operasyon yapılıyor, bir hain, bir ajan size haber getirdiğinde ona inanmayın. Bunlara karşı dikkatli olun. Siyasi partileri lütfen dikkatle izleyin. 28 Şubat'ta darbeye payendelik yapan sermayeye karşı dikkatli olun.

Bu kirli komployu da aşacağız. Yeter ki kardeş olalım, bir olalım. Kardeş olalım diyerek kardeşine kurşun sıkanlardan olmayalım, kardeşinin iffetiyle onuruyla oynayanlardan olmayalım.

Sayfa Yükleniyor...