Erdoğan: Bizi birbirimize düşüremezsiniz

Başbakan Erdoğan, Moldova Başbakanı ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında 'çift başlılık' tartışmalarına değindi. Cumhurbaşkanı Gül ile aynı fikirde olduklarını kaydeden Erdoğan, medyaya yüklendi: "Bizi birbirimize düşüremezsiniz."

Haberler 01.11.2012 - 18:44

Erdoğan: Bizi birbirimize düşüremezsiniz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Moldova Başbakanı Vladimir Filat ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Erdoğan, konuşmasında Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından çıkan 'çift başlılık' tartışmalarına değindi.

Cumhurbaşkanı'yla aynı şeyleri söylediklerini kaydeden Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Cümleleri kırpmadan değerlendirirseniz, gerek benim gerek Cumhurbaşkanımızın açıklamalarına bakarsanız aynı şeyi söylediğimiz ortaya çıkar.

AK Parti iktidarını zora düşürme gayreti içinde olanlar Cumhurbaşakanı ve Başbakanı birbirine düşüremezler, boşuna gayret etmeyin. Türk medyasından bazıları bu işe çok tevessül ediyor. Hala da bunun gayreti içinde ama boşuna yoruluyor.

Meclis Başkanımızın açıklamasına gelince, bizim bildiğiniz gibi bir tezimiz var. Bu tez nedir; başkanlık, yarı başkanlık ya da partili cumhurbaşkanlığı temizimizdir. Bunların her üçünden herhangi birinin tercih edilmesi, halkımızın burada iradesini ortaya koymak suretiyle, başkan veya yarı başkan veya partili bir cumhurbaşkanını seçmiş olması bu ülkede bazı sıkıntıları kendiliğinden ortaya kaldırır. Daha doğrusu medyaya bu tür malzemeler kalmaz."

'NOKTAYI KOYDU DERSİNİZ'
Erdoğan sözlerinin ardından basın mensuplarına seslenerek, "Herhalde noktayı koydu dersiniz" dedi.

'AÇLIK GREVİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI'
Cezaevlerindeki açlık grevlerine de değinen Erdoğan, "Açlık grevleri konusunda Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı her türlü tedbiri almıştır. Ölüm orucu ile ilgili olarak da O bitmiştir. Öyle bir şey yok şu anda'' diye konuştu.

'YA SİYASET YAPARSIN YA KANDİLE ÇIKARSIN'
Bir gazetecinin sorusu üzerine BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Daha radikal eylemler yapacağız" açıklamasına yönelik değerlendirme de yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

''Radikalleşecek de ne yapacaksın Atacağın her türlü adımın karşılığını aynı şekilde bulacaksın. TBMM'de ya gelir siyaset yaparsın ya da Kandil'e çıkarsın. Fezleke önümüze geldiğinde, içeriğine bakar gereğini yaparız'' dedi.

VİZELER KALKTI
Filat'ın ziyaretiyle iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşma imzalandı.

Konuşmasında konuya değinen Erdoğan, ''Bundan sonra Moldova- trafiğini ciddi manada olumlu istikamette etkileyecektir'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...