Erdoğan: Bu girişimdekileri mankurt olarak görüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Angela Merkel’in Türkiye’ye gelmemesini isteyen akademisyenlere tepki göstererek, "Bu girişimin içinde yer alanları ben birer mankurt olarak görüyorum” dedi.

erdoğan-muhtar.jpg

TDK’ya göre mankurt: "Ulusal kimlikten uzaklaşan, içinde bulunduğu topluma yabancılaşan."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir kez daha muhtarları ağırladı.

Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Terörü, biz ne yapacağız yapacağız, Allah'ın izniyle diz çöktüreceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın.

Buradan Türkiye'yi rotasından çıkarmak hedeflerinde bulunan, o hedefe doğru yürüyenler için tüm güçleriyle çalışan iç ve dış çevrelere bugün sesleniyorum. Onlara diyorum ki başaramayacaksınız, kardeşliğimizi bozamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bizi 2023 hedeflerimizden vazgeçiremeyeceksiniz, 2053 ve 2071 vizyonlarımızdan uzaklaştıramayacaksınız, bizim için kurduğunuz tuzaklara inşallah siz düşeceksiniz, bin yıllık vatanımızda bizi parya durumuna düşüremeyeceksiniz.

Almanya Başbakanı Türkiye'ye geliyor, kendilerine akademisyen diyen bir güruh çıkıp, bir sürü yalan yanlış gerekçenin ardından 'gelmeyin, bu ziyaret Erdoğan'a ve Davutoğlu'na destek anlamı taşır' diyor. Bu girişimin adı beşinci kol faaliyetidir. Bu girişimin içinde yer alanları ben birer mankurt olarak görüyorum."

Sayfa Yükleniyor...