Erdoğan:  Bu pisliği askerimizin içinden temizleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu pisliği askerimizin içinden temizleyeceğiz ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz o tertemiz yapısına yeniden kavuşsun" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.08.2016 - 22:33 | Son Güncelleme : 06.08.2016 - 23:56

Erdoğan:  Bu pisliği askerimizin içinden temizleyeceğiz

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Çetin Can'ın Sarıyer Derbent Mahallesi'n'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Erdoğan'nı evin önünde coşkulu bir kalabalık bekledi. Ziyaretin ardından kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Erdoğan, konuşmasına, "FETÖ'nün askeri elbise giymiş bu terör örgütünün ülkemizdeki darbe girişimini sizler engellediğiniz için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum" diyerek başladı.

Şu ana kadar 240 şehit, 2 bin 200'e yakın gazi olduğunu belirten Erdoğan, "Unutmayın şehitlik sıradan bir vaka değildir. Onlar diridirler, ama bilemezsiniz. Şu anda Çetin ölmedi, aramızda. Onlar en yakın makamda sevgili peygamberimizin" dedi.

'yi bölemeyeceklerini, bu milleti parçalayamayacaklarını ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milletime inanıyorum. Milletime güveniyorum. Milletimi meydanlara davet ettiğim o gece, havalimanlarına davet ettiğim o gece, 3 saat içerisinde meydanları 10 binlerin 100 binlerin milyonların doldurduğu o gece bir darbeler tarihidir. Ve siz o tarihi tam tersine çevirdiniz. Püskürttünüz ve yeni bir tarih yazdınız. Dünya bunu okuyacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde bir şehit diyecekler ve onunla anılacaktır. Kardeşlerim, bizi kıskandılar, bizi kıskanıyorlar. Bizi, Türkiye'yi küçültmek istediler. Türkiye'yi bölmek istediler. Ama onlar küçültmek istedikçe , bölmek istedikçe, Türkiye büyüdü, büyümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanınız, Allah'tan başka hiçbir gücün huzurunda eğilmedi, eğilmez. Sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz."

"Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" diyen Erdoğan, "Bizim bir 'Rabia'mız var. Nedir bu 'Rabia'mız? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet diyorum. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Arabıyla 80 milyon biz tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. Tek bayrak. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Az önce şehidimiz Fatih'in evindeydik ve Fatih'in göğsündeki kana bulanmış bayrağı gördük, hakiki olarak kan. İşte bu bayrağın rengi şehidimizin kanından. Hilal bağımsızlığımız ifadesi." şeklinde konuştu.

Bu toprakların şehitler sayesinde vatan yapıldığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Paralel. Ne demek o? İşte o paralel devleti kurmak için 40 yılı aşkın zamandır çalıştılar. Askerimizin içerisinde bir azınlık, bu alçaklara uydu. Şimdi hepsi de toparlanıyor. Bu pisliği askerimizin içinden temizleyeceğiz ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz o tertemiz yapısına yeniden kavuşsun. Şu anda bunu yapıyoruz, bunu yapacağız. Ne kadar, bu vatana, bu orduya ihanet eden varsa bunları temizliyoruz, polisimizin içinde ne kadar varsa temizliyoruz, yargıda ne kadar varsa temizliyoruz, devletin kurumlarında ne kadar varsa temizliyoruz, ayıklıyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları yarın Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne davet etti.

Erdoğan, konuşmasının ardında bazı vatandaşlarla sohbet etti.

Bu arada şehidin bulunduğu sokağa büyük Türk bayrağı asılırken, kalabalık sloganlar attı ve tekbir getirdi.

Sayfa Yükleniyor...