Erdoğan: Bundan sonra konuşulmaz

Hakkari’de 7 askerin şehit olduğu saldırıyı değerlendiren Başbakan Erdoğan, süreci sabırla devam ettirdiklerini belirterek “Terörle arasına mesafe koymayanlar bedelini ödeyecek. Bundan sonra konuşulmaz, uygulanır” dedi.

Anadolu Ajansı 17.08.2011 - 14:50

Erdoğan: Bundan sonra konuşulmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İcra Komitesi Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada Hakkari’nin Çukurca ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısını değerlendirdi.


Başbakan Erdoğan, şehit olan 8 asker için başsağlığı diledi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''Bu gece yarısı sahur vaktinde 8 yavrumuzu teröristler şehit etti. Şehitlerimize öncelikle Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Tüm ailelere sabır dilerken, milletimin tekrar başı sağolsun diyorum.

Tabii biz bu mana dolu ramazan ayı içinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci, bu yaşanan olaylarla, bu mübarek ayda gölgelenmesini istemezdik ama ne yazık ki terör böyle acımasız, dini, milleti, ırkı, vatanı olmayan bir olay, bir fenomen.''

'RAMAZAN'LA İLGİLİ SABRIMIZ BİTTİ'
Erdoğan, toplantının ardından gazetecilerin konuyla ilgili sorularını da yanıtladı.

"Artık sabrımızın bittiği yerdeyiz" diye sözlerine başlayan Erdoğan "Terörle arasına mesafe koymayanlar bedelini ödeyecek" dedi.

Bir gazetecinin ''Sözün bittiği yerde misiniz?'' şeklindeki sorusuna ''Ramazanla ilgili sabrımız bitmiştir. Sözün bittiği yerdeyiz'' karşılığını verdi. Başbakan, "Bundan sonra konuşulmaz uygulanır. artık her şeyi olunca göreceğiz" diye konuştu.

Şehit askerler için başsağlığı dileyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bu mana dolu ramazan ayı içinde özellikle sabırla devam ettiğimiz bir süreci, bu yaşanan olaylarla, bu mübarek ayda gölgelenmesini istemezdik ama ne yazık ki terör böyle acımasız, dini, milleti, ırkı, vatanı olmayan bir olay, bir fenomen.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...