Erdoğan: CHP hani dokunulmazlıklara karşıydı

Başbakan Erdoğan CHP ve BDP’nin dokunulmazlıklara karşı olduklarını söylerken gösterdikleri adayların dokunulmazlık zırhına sığınmak istediğini belirtti.

12.04.2011 - 16:05

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Strassbourg'a hareketi öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

YGS sınavı ile ilgili soruya, “ÖSYM Başkanı’nın yaptığı açıklamadan tatmin oldum. Yargıtay’ın açıklaması da belli. Anlaşılıyor ki birilerinin de tezgahı bozuluyor ki çok rahatsızlar” diyerek cevap veren Başbakan partisindeki değişikliklerle ilgili sorulara da cevap verdi.

2007 seçimlerinde de mevcut yapıda büyük değişikliklere girdiklerini anımsatan Erdoğan, “Sadece Güneydoğu değil tüm Türkiye’de değişimler yaptık. Liste, tek kişinin değiştirmesi değil tüm teşkilatı dinleyip, sonunda üst düzey bir grupla çalışma yaparak belirledik. Bu değerlendirmenin araziye de yansıyacağını düşünüyorum. Arkadaşlarımızın aldığı insiyatife, halkla diyaloğuna ve parti çalışmalarına ne kadar katıldığına baktık” dedi.

Kendilerine 6000 civarında başvuru yapıldığını anımsatan Erdoğan, bu sayıyı 550’ye düşürdüklerini ve bu sırada zorlandıklarını belirtti. Seçilemeyen bazı adayları genel başkan yardımcılarının aradığını da anlatan Erdoğan her müracaat edenin aday olamadığını söyledi.

Erdoğan CHP ve BDP’nin adaylarıyla ilgili olarak da, “Dokunulmazlık isteyen CHP ile BDP’nin durumu ortada. Şimdi dokunulmazlık zırhı için kimlerin müracaat ettiği belli. Herhalde eğlenceli bir kampanya dönemi olacaktır” yorumunu yaptı.

Cumhuriyetin 100. yılı için çalıştıklarını belirten Erdoğan, “2029’da çok farklı bir Türkiye olacak. Üç kırmızı çizgimiz olacak; etnik, bölgesel ve dinsel milliyetçiliğin olmadığı ve herkesin kardeş olduğu, ayrımcılık duygusunun olmadığı bir ülke olacak Türkiye” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...