Erdoğan: CHP Zonguldak'ta koliler dağıtıyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'daki mitinginde hedefi yine CHP'ydi. Zonguldak'tan aday gösterilen Ergenekon sanığı Haberal'a isim vermeden gönderme yapan Erdoğan, "Zonguldak'ta maşallah evlere bol bol koliler dağıtılıyor" eleştirisinde bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.06.2011 - 16:18

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisince Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Televizyonda izlediği bir habere değinen Erdoğan, ''Şu anda tutuklu CHP adayı. Zonguldak'ta maşallah evlere bol bol koliler dağıtılıyor. Kolilerin içlerinde de kendi reklam  afişleri, büroşürleri, baya işi ilerletmiş başka ne yapsın para bol, imkan bol. Kendisi içerde ama dışarda da işte ücretli propanganistleri var. Ey CHP, sen busun bu. İşte burada, gerçek burada. Arşivlerin dili olsa da söylese'' diye konuştu.        

Vatandaşlara ne diyoruz, kaç, 6-0'a var mıyız'' diye soran Erdoğan, ''Ne yapacağız, şurada bir yarın kaldı. Buradan ayrılacağız, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Telefonlara sarılmaya var mıyız? Sandıklara sahip olacağız. Sandıkları patlatacağız. Oy pusulasının birinci sırasında ne var? Ampulün altına evet mührünü basmaya var mıyız? Sizin eliniz diliniz dert görmesin, Allah gücünüze güç katsın'' dedi.

''GÜN KENDİMİZİ MİLLETİN HUZURUNDA HESABA ÇEKTİK''
Erdoğan, alandaki bir pankartı göstererek, ''Şurada yazıyor, yazıyor, okuyorsunuz değil mi? Bana cevap veriyor, bana cevap vereceğine dünün medyasına cevap ver. Arşivler konuşuyor. Ama onun malum 'Dün dündür, bugün bugündür' neyse geçelim vakit kaybetmeyelim'' diye konuştu.        

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:  ''Şunu sizlere bir kez daha gönülden söylüyorum, yürekten söylüyorum, tüm samimiyetimle söylüyorum. 14 Ağustos 2001'de, biz bu yola çıkarken, nereyle çıktık? Erzurum'la çıktık. Hangi Meydan'da çıktık? Yine bu meydanda çıktık. Bu meydan işte bu işin başlangıcıydı. Biz bu yola milletle çıktık. Bu ülkenin yoksul çocuklarını bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. On yıllar boyunca oluşmuş yoksulluğu, sefaleti, terk edilmişliği, ihmali bir an olsun aklımızdan çıkarmadık. Ve asla şımarmadık, kibire, gurura, büyüklenmeye, böbürlenmeye asla prim vermedik. Biz, hiç kimseye tepeden bakmadık. Biz, sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Güç zehirlenmesi yaşamadık, bize yapılmış olanları biz hiç kimseye yapmadık. Her gün milletin karşısına çıktık, milletin aynasında kendimize baktık. Her gün kendimizi milletin huzurunda hesaba çektik. Çünkü, hesaba çekilmeden kendinizi hesaba çekeceksiniz.''

Sayfa Yükleniyor...