Erdoğan: CHP'nin üslubunu gördük

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP seçim otobüsünde yaşanan çarşaf krizine değindi.

03.03.2009 - 19:40

Erdoğan: CHP'nin üslubunu gördük

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler öncesi 24. mitingini Isparta'da yaptı.

İstanbul'daki Metrobüs açılışının ardından gittiği kentte halka seslenen Erdoğan, CHP seçim otobüsünde yaşanan çarşaf olayına değindi.

''Bize üslup dersi vermeye kalkan Sayın Baykal'ın partisinin üslubunu önceki gün İstanbul'da bir kez daha gördük" diyen Erdoğan, "Çarşaflı bir hanımefendiye karşı tavırlarını, üsluplarını, yaklaşım tarzlarını, davranış biçimlerini gördük. 'Çarşaf açılımı' derken neyi kastettiklerini gördük. Demokrasi derken neyi kastettiğini gördük. Kadın hakları derken, kadına yönelik şiddet derken neyi kastettiklerini gördük. Bir hanımefendiye nasıl tekme tokat vurduklarını gördük" dedi.

"AK PARTİLİ OLSA ŞİDDET MEŞRU MU?"
Olayın kahramanı olan kişiye 'AK Partili provokatör' denildiğini anımsatan Erdoğan, "Ne oldu CHP'nin aday adayı çıktı. Velev ki AK Partili olsun ne değişir? AK Partili olunca bir hanım, ona şiddet meşru mu? AK Partililere karşı her yol mübah mı? şeklinde konuştu.


"AK Parti onların yaptığını yapmadı, yapmıyor, yapmayacak" diyen Erdoğan, "Çünkü biz insanların tümünü, ama tümünü, yaradılanı yaradandan ötürü seven bir anlayışla seviyoruz. Çünkü insan, yaradılmışların en şereflisidir, ona el kalkmaz, hele hele kadına asla... Bu bizim medeniyetimizde, kültürümüzde, inancımızda yoktur. AK Parti bu noktada çok çile çekti, bu hataya düşmedi, düşmeyecek. Münferit birkaç olayı alıp AK Parti'nin tamamına mal etmeye kalkıştılar. Küçük bir belediyenin uygulamasını alıp, bütün AK Partiye mal ettiler. Bir köyde, bir ilçede yaşanan münferit bir olayı, bir okulda, bir belediyede yaşanan marjinal bir olayı aldılar, bütün Türkiye'ye mal ettiler" ifadelerini kullandı.

YANDAŞ MEDYA
Erdoğan, "CHP'li vekiller gazetecileri arkalarına aldılar, var ya yandaş medyası, yandaş medyasıyla beraber Ankara'daki elektrik trafolarını mescit diye ihbar ettiler. AK Parti ile ilgili iftiralarda bulundular, aslı astarı olmayan onlarca kupürü delil diye gösterdiler, 'Mahalle baskısı' dediler, 'Rejim elden gidiyor' dediler, 'Türkiye, İran, Cezayir olacak' dediler. Türkiye ne İran oldu, ne Cezayir oldu. Türkiye, Türkiye'dir. Bizim model alacağımız bir ülke yok. Türkiye olsa olsa ancak model olur'' diye konuştu.

Erdoğan, Türkiye'nin Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Orta Doğu'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada bölgesel bir güç durumunda olduğunu belirterek, ''Bu iddialarda bulunanlar Türkiye'yi, Türk insanını tanımıyorlar. Bu iddialarda bulunanlar AK Parti'nin siyaset felsefesini, tasavvurunu doğru algılayamıyorlar'' dedi.
Isparta Hükümet Meydanı'nda halka seslenen Başbakan Erdoğan, 3 Kasımda, 22 Temmuzda halkın kendilerinden desteğini esirgemediğini ve kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi.

Aşık Veysel'in ''uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece'' şiirine atıfta bulunan Başbakan Erdoğan, ''Sizler de bizimle gündüz gece bu yolda oldunuz. Bizler de Isparta'ya mahcup olmadık. Isparta'yı mahcup etmedik. Hem Hükümet yatırımlarıyla, hem de belediyemizin çalışmalarıyla Isparta'yı katettiği yere, layık olduğu yere ulaştırmak için gayret ettik'' diye konuştu.

Sadece Başbakanlığı döneminde Isparta'ya beşinci kez ve her seferinde hizmetler ve eserlerle geldiğini anlatan Başbakan Erdoğan, ''Her gelişimde burada toplu açılışlar yaptım. Çünkü bir açılış bize yetmiyor. İki, üç, dört, beş yetmiyor. Toplu açılışlar. Hepsine yetişmemiz mümkün değil. Uydu aracılığıyla bu açılışları yapıyoruz. Bugün de çok değerli eserleri, hizmetleri, bu mitingden sonra Isparta'ya kazandırıyoruz. Benim Ispartalı kardeşim bilir, benim Ispartalı hanım kardeşlerim çok daha iyi bilir. Siz nasıl Isparta halısını ilmek ilmek dokuyorsanız, göz nurunuzu, emeğinizi, alın terinizi o zarif halılara nakşediyorsanız, biz de AK Parti olarak ülkemizin 81 vilayetini aynen öyle ilmek ilmek dokuyoruz. 780 bin kilometre kare vatan toprağının tamamına hizmet götürmenin mücadelesini veriyoruz. 71,5 milyon vatandaşımızın her birinin elinden tutmaya çalışıyoruz. Biz (Ver elini) demiyoruz, (Tut elimizi) diyoruz. Başımız dik. Farkımız bu'' dedi.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Isparta'ya gelmeden önce İstanbul'da açılışlar yaptığını belirten Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu yakasında, Avrupa yakasını birbirine bağlayan bir metrobüs hattının açılışını yaptığını ve üç saatte gidilebilen yerin 63 dakikaya indiğini söyledi. Bu sistemin adeta bir metro hattı gibi çalıştığını ifade eden Erdoğan, bu projenin örnek olduğuna değindi.

Erdoğan, ''Ama bizden öncekilerin hiçbiri bunu yapamadı. Ne CHP'si, ne MHP'si yaptı. Niçin? Çünkü bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Bunlara sorun, ne olur sorun, Sadece laf üretiyorsunuz, ne yaptınız arkadaş bunu söyleyin. Deyin ki 'şu eseri biz ürettik bu ülkede, şu eser bizim buradaki bıraktığımız bir eserdir' deyin. Dikkat edin, biz seçim sandığını görünce meydanlara çıkan siyasetçilerden değiliz. Milletimizi, şehirlerimizi, işte bu Isparta'yı seçimden seçime hatırlayan siyasetçilerden değiliz. 6,5 yıl boyunca her bir şehrimize defalarca gittik. Her bir şehrimizin çehresini değiştirecek açılışlar yaptık. Şimdi sizlere soruyorum, Allah aşkına, Sayın Baykal buraya kaç kere geldi, gördünüz mü? Peki Sayın Bahçeli buraya kaç kere geldi, hiç gördünüz mü? Buralara kaç kere geldiler bir sorun, bir araştırın. Hangi eserleri, hangi hizmetleri getirdiler, ürettiler sorun. Isparta için hangi planları, projeleri var, bir sorun'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...