Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Sultanbeyli Merkez Camii’de kıldı.

Erdoğan, namazın ardından sonra camide toplanan binlerce kişiye “evet” kampanyasıyla ilgili miting yaptı.

Gelirken yolda bir pankart gördüğünü ve pankartta ''bölünmeye hayır'' denildiğini ifade eden Erdoğan, ''Biz birliğe, beraberliğe, bütünlüğe 'evet' diyoruz, bölünmeye 'hayır' diyenler 'evet' diyorlar. Eleştirdikleri o Silopi'dekilerle şimdi beraber hareket ediyorlar'' dedi.

''Hayır cephesinde CHP, MHP, BDP, YARSAV, TKP, İşçi Partisi ve çeteler var'' diyen Erdoğan, ''Bayramın bu anlamlı gününde tabii ki sizlerin bu isyanını dile getirmenizi istemem. İstiyorum ki bunlar pazar günü sandıklarda 'evet' olarak dile gelsin'' şeklinde konuştu.

Anayasa Mahkemesi ve HSYK'nın yeniden şekillenmeye gittiğini de ifade eden Erdoğan, ''Bunlar rahatsız. Niye? Kurdukları saltanat zinciri bozuluyor'' dedi.

Başbakan daha sonra Sancaktepe' ye geçti. Erdoğan, orada da başörtü meselesine dikkat çekti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtü meselesini çözeceğini söylediğini hatırlatan Erdoğan, "Keşke halletse yollarına gül dökerim" dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak sonrasında biz başörtü meselesini halletmiştik ama CHP Anayasa Mahkemesi’ne götürdü.”

Başbakan Erdoğan'ın son adresi ise Çekmeköy oldu. Orada miting yaptıktan sonra evine geldi. Başbakan, şu sıralar yakınlarıyla bayramlaşıyor..