Erdoğan: Dalga geçen şimdi muhasebe yapıyor

"Kriz teğet geçecek" dediğinde kendisiyle dalga geçildiği söyleyen Başbakan Erdoğan, “Şimdi oturup muhabese yapıyorlar” dedi.

Anadolu Ajansı 30.01.2010 - 18:42

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar'da yaptırılan ''212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi''nin resmi açılış töreninde konuşma yaptı.

Daha önce defalarca söylediği “kriz teğet geçecek” sözünü hatırlatan Erdoğan, “O zaman dalga geçenler, şimdi oturup yeni muhasebe yapıyorlar. Kriz hakikaten teğet geçti. Özellikle finans kuruluşlarından bunu dinliyoruz. Vaka budur, gerçek budur. Umutsuzluğa kapılmadan, karamsarlığa asla prim vermeden elbette temkini elden bırakmadan biz yolumuza devam ediyoruz. Küresel kriz şartları içinde biz hiçbir zaman felaket tellallığına prim vermedik” dedi.

Vatandaşın ücretinin eskisinden daha iyi olduğunu savunan Erdoğan, şöyle konuştu: ''Ücretler hala istediğimiz seviyede olmayabilir. İşçimiz, memurumuz, emeklimiz hala arzu ettiğimiz yaşam koşullarına ulaşmamış olabilir ama 7 yıl önce neydi, bugün ne? 7 yıl önce asgari ücretle evinize ne kadar yumurta, kaç kilo ekmek, kaç kilo peynir, kaç kilo pirinç, yağ ve tereyağ alıyordunuz? Bunların hesabını bir yapın. Ben yaptım.“

Başbakan Erdoğan, alışveriş merkezleri artarken bazılarının alışveriş merkezlerine karşı fobisi bulunduğunu ifade ederek, ''Artık kusura bakmasınlar, biz kaliteye, ucuzluğa bakacağız. Devlet olarak görevimiz bu'' dedi.

Erdoğan, ''Yoksa ücretler yüksek, kalite yok, çürük çarık... Olmaz. Bunun için de bu tür modern alışveriş merkezlerini halkımızın adeta arı kovanına dönüştürdüğü merkezler olarak görüyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...