Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etti

Haberler - Anadolu Ajansı 10.06.2015 - 02:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etti
Arşiv

Başbakan Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde bazı üst düzey parti yöneticileri ve bakanlarla ayrı ayrı görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki kabul, saat 17.40'da başladı. 1 saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada,

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulu'nun istifasını kabul etti.

Bugüne kadar geçen hizmetleri için teşekkürlerini ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlar Kurulu'nun yeni hükümet kurulana kadar göreve devam etmesini istemiştir" denildi.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 62. hükümetin istifasına dair tezkere Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan tezkerede Davutoğlu, yeni hükümetin oluşturulması için başkanı bulunduğu 62. hükümetin istifa ettiğini Cumhurbaşkanlığına yazdığı resmi yazıyla iletti.

Davutoğlu, resmi yazıda, "7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarına göre yeni bir hükümet teşkil edilmesi için 62’nci Cumhuriyeti Hükümetinin istifasının kabulünü saygılarımla arz ederim" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 62. hükümetin istifasını kabul etti ve Davutoğlu'ndan yeni hükümet kuruluncaya kadar başbakanlık görevine devam etmesini istedi.

Erdoğan, Davutoğlu'na cevaben kaleme aldığı resmi yazıda, "Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sının 104'üncü maddesi uyarınca, Bakanlar Kurulu'nun istifası kabul edilmiştir. Bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetleriniz için teşekkür eder, yeni hükümet kuruluncaya kadar göreve devam edilmesini rica ederim" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...