NTV

Erdoğan: Demir yumruğumuzu bulur

Türkiye

Cumhurbaşkanı seçimi için mitinglerine devam eden Başbakan Erdoğan, devlet içinde paralel yapıya izin vermeyeceklerini belirterek, "Kimse bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkamaz, kalkarsa karşısında bizim demir yumruğumuzu bulur" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de düzenlenen mitingde konuştu.

Başbakan Erdoğan, kısaca şunları söyledi:

“Sizden aldığımız yetki ve güçle şimdi bu hainlerden hesap soruyoruz. Ne dedik 'İnlerine gireceğiz, inlerine'. Şimdi hukuk yoluyla inlerine giriyoruz. 30 Mart ne kadar önemliyse emin olun 10 Ağustos da o kadar önemlidir. Artık yeni Türkiye'nin kapılarını ardına kadar aralıyoruz.

Kılıçdaroğlu aday vasıflarını sayıyor. Sen aday ol. Eğer sende bu vasıflar varsa sen aday ol. Niye olmuyorsun? Bu ne demektir 'Bende bu vasıflar yok.' MHP aday vasıflarını sayıyor. Bahçeli, sen aday ol, niye olmadın? Çünkü onda da bu vasıflar yok. Milletten yiyecekleri tokadı biliyorlar. Aday getirdiler dışarıdan. Zaten kaybedecekler ama en azından kendiniz aday olun da izzetinizle kaybedin. 'Adayımızı çıkardık, seçime girdik ama kazanamadık' dersiniz. Bunu da yapamadılar. Çünkü Pensilvanya bunlara geldi, 'şunu aday gösterin' dedi. İstanbul'daki malum o medya patronu geldi, 'şunu aday gösterin' dedi.

Sağdan, soldan eski Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa bir araya geldiler bu monşeri öne sürdüler. Monşer sahaya çıktı ama tam bir hayal kırıklığı. Her gün ayak üstü defalarca pot kırıyor. İstiklal Marşıyla ilgili öyle bir şey yaptı ki, bu ne pot kırma, ne gaf, ne de sürçülisan.

Sana da yazıklar olsun, seni aday gösterenlere de yazıklar olsun. Senin her yerin profesör olsa ne yazar ya… Bir de çıkıyor inkar ediyor. Ne inkar ediyorsun her şey kayıtlarda var.

Ben çarkçı Kemal'i tanımıştım ama şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı. Dün çıkmış Hatay'da kendi aklınca bize üslup dersi vermeye kalkışıyor. Ahlak dersi veriyor. Önce sen ahlak sahibi ol. Eğer o konuda bir birikimin varsa, tecrüben varsa, o konuda ders verecek kapasiten varsa, git o dersi seni aday yapan Kılıçdaroğlu'na, seni aday gösteren ve sabah akşam hakaret eden, küfreden Bahçeli'ye ver.

Şimdi ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Allah aşkına, böyle bir adam bu ülkede cumhurbaşkanı olabilir mi ya… Ya böyle bir adam, ey MHP'ye gönül veren kardeşlerim, bu ülkeye cumhurbaşkanı olabilir mi ya. Konuştukça, görüyorsunuz batıyor. Değerlerinden haberi yok.

Özellikle Kocaeli, bu monşere hiç yüz vermez. Bankalara gidip, desteklerinizi yatırdınız mı? 1 lira da olsa, 5 lira da olsa, 10 lira da olsa, mesele 'Ben bu olayın içinde varım', bunu demek, bunu göstermek. Para filan, miktar önemli değil. 'Ama ben de varım'... Bu çok önemli.

İnşallah 10 Ağustos yeni Türkiye'nin inşası için milat olacak. İstiklalimizi kazandığımız ruhla inşallah istikbalimizi de inşa edeceğiz. Yeter ki siz iradenize sahip çıkın. Yeter ki siz sandıklara sahip çıkın. Yeter ki siz demokrasimize sahip çıkın. Mutlaka sandığa gidin, oyunuzu kullanın. İleride çocuklarınıza, torunlarınıza 'halkın seçtiği cumhurbaşkanında benim de oyum var' diyeceksiniz. 'İlk defa ilk cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben de oy kullandım' diyeceksiniz. 'Türkiye'de cumhurbaşkanlığı üzerinde kurulan vesayete bir son verdik' diyeceksiniz.

Tek vatan. 780 bin kilometrekare ile kimse bu vatan topraklarında operasyon yapamaz. Yapmaya kalkarsa, karşısında bizim demir yumruğumuzu bulur, bunu böyle bilsinler. Ve tek devlet. Devlet içinde paralel devlet asla. İşte onun için bunun bedelini ödeyecekler, bedelini ödeyecekler.”

Erdoğan, konuşması sırasında İstiklal Marşı'nın 7'nci kıtasını, alanı dolduran vatandaşlarla beraber okudu.