Erdoğan, Demirtaş'tan 20 bin lira tazminat kazandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş grup toplantısında yaptığı konuşma nedeniyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 20 bin lira manevi tazminat ödeyecek.

Anadolu Ajansı 14.04.2016 - 13:20

Erdoğan, Demirtaş'tan 20 bin lira tazminat kazandı
Arşiv

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Temmuz 2015'te partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunduğu gerekçesiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a dava açmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açtığı davada Demirtaş’tan 50 bin liralik manevi tazminat talep etmişti.

Mahkeme Demirtaş’ı 20 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti.

DURUŞMA DETAYLARI

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatları Hüseyin Aydın ve Muammer Cemaloğlu ile Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman katıldı.

Hüseyin Aydın, söz konusu konuşmada Demirtaş'ın ağır hakaret, iftira ve ithamlarda bulunduğunu belirterek, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Avukat Karaman ise Demirtaş'ın konuşmasını Meclis çatısı altında yaptığı için sorumsuzluk sınırları içinde kaldığını savunarak, davanın reddedilmesini istedi.

ERDOĞAN’DAN DEMİRTAŞ’A BİR DAVA DAHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Şubat 2016’da HDP’nin Mersin mitinginde yaptığı konuşma nedeniyle Selahattin Demirtaş’a 50 bin lira değerinde bir manevi tazminat davası daha açtı.

Sayfa Yükleniyor...