Erdoğan: Don Kişot bile bunu hayal edemez

CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyi yorumlayan Başbakan Erdoğan, "Kusura bakmasınlar, fezlekeden kahraman çıkmaz. Don Kişot'un bile hayal dünyası bu kadar zengin değildir. Kılıçdaroğlu'nun neyle savaştığı bile belli değil" dedi.

13.01.2012 - 15:42

Erdoğan: Don Kişot bile bunu hayal edemez

Başbakan Tayyip Erdoğan, 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu'ndaki konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Erdoğan şunları söyledi: "Biz yelden enerji üretme peşindeyiz, onlar yel değirmenleriyle savaş halinde. Bir fezleke düzenlendi diye kıyamet kopuyor. Dert başka. Kendi içindeki sıkıntıyı nasıl giderecek, ona bakıyor. Son derece abartılı biçimde ortalığı velveleye verdiler. Kusura bakmasınlar, fezlekeden kahraman çıkmaz.

Şu anda TBMM'de ben dahil birçok milletvekili için, altını çizerek söylüyorum, 622 adet fezleke var. Benimle ilgili 3 tane fezleke var. CHP eski Genel Başkanı sayın Baykal'la ilgili 3 fezleke var. Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili de, daha önce Meclis'e gelmiş; görevi suistimalden, hakaretten, tehditten, iftiradan tam 13 fezleke var. Bu değil yani ilk fezleke... Bu en son hazırlanan fezlekenin benzeri, yani kamu görevlisine hakaretten, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüsten daha önce 4 tane fezleke hazırlanmış. Yani ilk kez fezleke hazırlanmıyor. Şimdi bir ucuz kahramanlığın içindeler. 1 fezlekeden kalktılar darağacını telaffuz etmeye başladılar. O meşhur roman kahramanı Don Kişot'un bile hayal dünyası bu kadar zengin değildir. Don Kişot yel değirmenleriyle savaşıyordu. Kılıçdaroğlu'nun neyle savaştığı bile belli değil."

CHP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kalkması için başvurmaları hakkında konuşan Erdoğan, "Dokunulmazlıkları kalksın diye Meclis Başkanlığı'na gittiler. Hakkında fezleke olmayan vekil dokunulmazlığımı kaldırın diye dilekçe verir mi? Böyle bir şey yok. Bunlar bunu yutuyor, belki yutarlar. Silivri'de tiyatro yok. Silivri'de milletin hakimleri millet adına yargılama yapıyor. lla tiyatro görmek istiyorlarsa, kendilerine baksınlar, kendi parti grup toplantılarına baksınlar. Zira CHP Grubu'nun artık komedya sergileyen tiyatrodan farkı kalmadı'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...