Erdoğan: Emperyalistler vazgeçmeyecek

Makedonya’da temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, emperyalist güçlerin hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini belirterek, “Ezen ve ezilen olacak ama önemli olan bunu minimize etmektir” dedi.

Anadolu Ajansı 30.09.2011 - 12:39

Erdoğan: Emperyalistler vazgeçmeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Balkan Üniversitesi Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Emperyalist güçler arzularından hiçbir zaman vazgeçmiyorlar, vazgeçmeyecekler. Yani ezen ve ezilenler muhakkak olacak. İlk insanla başladı, sonuna kadar devam edecek. Mesele, bunun farkında olmak suretiyle bunu minimize edebilmektir, bu mücadeleyi verebilmektir.

Türkiye, Balkanları Avrupa'nın kıyısında değil, kalbinde ve merkezinde bir barış, istikrar ve refah havzası olarak görmek istiyor, bunun için samimi bir mücadele veriyor. Bugün sizlerde gördüğüm bu heyecan ve yüksek şuur biliniz ki bundan sonra Türkiye'nin barış ve uzlaşma yönünde sarf ettiği çabaları daha da güçlendirecektir.”

Mezun olan öğrencilerin bugün yaşadığı gurur ve heyecanın, anne ve babalarıyla hocalarının yıllardır sarf ettikleri emeklerin bir sonucu olduğunu belirten Erdoğan, öğrencilerin, ailelerinin özverisini hayatlarının bundan sonraki evrelerinde de unutmayacağına, ülkesine, milletine ve değerlerine bağlı evlatlar olarak onları gururlandırmaya devam edeceklerine bütün samimiyetiyle inandığını dile getirdi.

Konuşmasında öğrencilere öğütler de veren Erdoğan, şöyle konuştu: ''Bakınız kendisi de bu coğrafyanın ortak sembolü olan Yahya Kemal, şu anda üzerinde bulunduğumuz bu aziz şehri nasıl tarif ediyor: 'Üsküp ki Yıldırım Bayazıd Han diyarıdır/ Evlad-ı Fatihan'a onun yadigarıdır./ Firuze kubbelerle bizim şehrimizdi o;/ Yalnız bizimdi, çehre ve ruhiyle bizdi o./ Kalbimde bir hayali kalıp kaybolan şehir!/ Ayrılmanın bıraktığı hicran derindedir!/ Çok sürse ayrılık, aradan geçse çok sene,/ Biz sende olmasak bile, sen bizdesin gene.'

DİPLOMA VERDİ
Mezuniyet törenine Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve bazı milletvekilleri de katıldı.

Emine Erdoğan, okul birincisine diplomasını verirken, mezun olan öğrenciler Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile fotoğraf çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...