Erdoğan: Gayet iyiyim, sıkıntı yok

Soğuk algınlığı geçiren Başbakan Erdoğan, başta partisinin Grup Toplantısı olmak üzere programını iptal etti. Hastanede kontrolden geçirilen Erdoğan, “Elhamdülillah gayet iyiyim. Herhangi bir sıkıntımız yok'' dedi.

12.03.2013 - 10:39

Erdoğan: Gayet iyiyim, sıkıntı yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rahatsızlığı nedeniyle partisinin TBMM Grup Toplantısı'nı ve diğer programını iptal etti.

Soğuk algınlığına yakalandığı açıklanan Erdoğan’ın rahatsızlığının, daha önce geçirdiği operasyonla ilgili olup olmadığı merak konusu oldu.

Bu arada, Erdoğan’ın evinden çıkan iki konvoydan birinin Başbakanlık Resmi Konutu’na, diğerinin ise hastaneye gitmesi kafaları iyiden iyiye karıştırdı. Ancak bu belirsizlik çok uzun sürmedi.

Sağlık durumuyla ilgili son durumu Başbakan’ın kendisi bizzat açıkladı.

GRİBAL ENFEKSİYON
Kontrolden geçirildiği Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nden ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulanan Erdoğan, “Gribal enfeksiyon geçiriyorum” dedi.

Gribal enfeksiyon nedeniyle vücudunda kırgınlık olduğunu, sesinde de olumsuzluk bulunduğunu belirten Erdoğan, bunun için AK Parti Grup Toplantısı ve diğer programlarını ertelediklerini söyledi.

BİR-İKİ GÜN DİNLENECEK
Başbakan Erdoğan, ''Şöyle 1-2 gün istirahat etmemizde fayda var, onun için istirahat edeceğiz. Hafta sonu programlarımıza aynen kaldığımız yerden devam edeceğiz'' diye konuştu.

'GAYET İYİYİM, SIKINTI YOK'
Bir gazetecinin ''Şu an kendinizi nasıl hissediyorsunuz?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''Elhamdülillah gayet iyiyim. Herhangi bir sıkıntımız yok'' yanıtını verdi.

SİİRT VE ANKARA SOĞUĞU ETKİLEDİ
Erdoğan, Siirt'te açık hava toplantılarına katıldığının hatırlatılarak, burada soğuk alıp almadığının sorulması üzerine ''Orada o vardı, bir de geçen hafta Meclis önünde aşırı bir soğuk vardı. Grup'tan sonra orada çektirdiğimiz resimlerde, zannediyorum biraz da orada oldu'' dedi.

Başbakan Erdoğan, hafta sonuna kadar evinde istirahat etme niyetinde olduğunu dile getirdi.

'O OPERASYONLA İLGİSİ YOK'
Erdoğan, daha önceki rahatsızlığıyla ilgili bir durum olup olmadığı konusundaki bir soruya “Onunla hiç alakası yok” diye yanıt verdi.

SAĞLIK BAKANI DA HASTANEDE
Başbakan Erdoğan, hastaneden kızı Sümeyye Erdoğan ve AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl ile ayrıldı.

Erdoğan'ın hastanede bulunduğu saatlerde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da hastaneye geldi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

CHP TBMM Grubu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak geçirdiği rahatsızlık nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Rahatsızlığı nedeniyle dünkü Bakanlar Kurulu toplantısını iki saatle sınırlayan Erdoğan'ın, dün akşam da sağlık kontrolünden geçtiği öğrenildi.

Erdoğan, Kasım 2011'de sindirim sistemiyle ilgili ameliyat oldu. Erdoğan, bu operasyondan 4 ay sonra başka bir operasyon daha geçirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...