Erdoğan: Gayrimeşruya sahip çıkmayız

Başbakan Erdoğan kaset olaylarıyla ilgili, “'Özeli olanın bizler de karşısında oluruz ama gayrimeşru olana da biz sahip çıkmayız. Onlar da milletimiz tarafından cezasını bulsun deriz, bu sandıklarda” dedi.

Anadolu Ajansı 11.05.2011 - 16:56

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Atatürk Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

''Bu aralar bir şeyler çıkardılar; kaset siyaseti...'' diyen Erdoğan, CHP'nin AK Parti'yi ''kaset siyasetiyle suçlama gayreti içinde'' olduğunu söyledi. Erdoğan, AK Parti'nin kimliğine, kişiliğine hiçbir zaman bu kaset siyasetinin sığmayacağını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

''Siz kendi içinize bakın, içinizdeki hesaplaşmalara bakın. CHP'si de, MHP'si de kendi içindeki hesaplaşmaların şu anda bedelini ödüyor. Eğer böyle bir şeyin gayreti içinde olsak biz istihbaratımızı da, bununla ilgili birimleri de devreye sokmazdık. Devreye girdiler, bu yayınlar durduruldu. Yargı da bu işi takip ettiği halde buradan AK Parti'den veya bizim şahsımızla ilgili alıp veremediğiniz nedir?

Partilerin veya yönetimlerin bu tür yanlış işlemleri yapanlara karşı takınacağı tek tavır var; ihraç edersin, gönderirsin. Bu yanlışları yapanlar varsa gönder gitsin. 'Bunlar bize yakışmaz' de, gönder ama sayın Kılıçdaroğlu gönderebildin mi? Sayın Baykal ile ilgili kaset çıktığı zaman ziyaret etti, kapıdan çıkınca beraber fotoğraf verdin. 'Ben aday değilim' dedin. Ertesi gün ne oldu? Adaylığını ilan etti. Eski genel başkanınla o kasette adı geçen bayan niye aday olamadı? Ama zat, aday oldu. O erkek olduğu için ödüllendirildi. Peki bayan, o ne oldu? Kadınları savunan derneklere sesleniyorum, niye sesiniz çıkmıyor?

Sonra bunları 'özelidir' diye nitelendirmek çok çirkin. Buna özeli denilebilir mi? Gayri meşru bir olaya, 'özelidir' denilebilir mi? Özeli olanın bizler de karşısında oluruz ama gayrimeşru olana da biz sahip çıkmayız. Onlar da milletimiz tarafından cezasını bulsun deriz, bu sandıklarda. Çünkü bize temiz siyaset lazım, adı ne olursa olsun gönder gitsin. Onlar bu millete yakışmaz, bu parlamentonun çatısı altına yakışmaz. Burada durmaması lazım bunun. Çünkü bize güzel ahlak lazım.

Güzel ahlak noktasında bu işi başaramayanların milletin değerlerine sahip olması mümkün mü? Ben inanıyorum ki, benim Tekirdağlı, Çorlulu kardeşim, milletim, 12 Haziran'da bunlara gereken hesabı soracaktır. Ne olacak? Birisi kaset mağduru oldu gitti, öbürü de kaset mamulü genel başkan olarak geldi. Olay bu.

Öbür tarafa bakıyorsun, MHP. O da çıkmış diyor ki, 'gök kubbeyi başına yıkacağım' diyor. Sayın Bahçeli, gök kubbeyi başa yıkmayı bırak, sen 12 Haziran sandığına bak, o sandığa bak. O sandıkta halkın neyi, kimin başına yıkacak göreceksin, kimi nasıl gömecek göreceksin.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...