Erdoğan: Gırtlaklarına kadar harama bulaştılar

Paralel Yapı'yla mücadelenin sürdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yapının gırtlaklarına kadar harama bulaştığını söyledi.

Haberler - ntv.com.tr 22.12.2015 - 13:43 | Son Güncelleme : 22.12.2015 - 14:06

Erdoğan: Gırtlaklarına kadar harama bulaştılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sarayı’nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: 

Son iki yıldır sürdürülen hukuki ve idari süreçler, titizlikle yürütülen soruşturmalar neticesinde bu şebekenin nasıl bir ihanet içinde olduğu, karanlık ilişkileri birer birer ortaya çıkıyor. Ne diyorlar, 'Haram lokma yemedik'. Şov yapıyorlar. Sınav sorularını çalmaktan, yolsuzluğa, himmet paralarını karşıtı lobilere peşkeş çekmeye kadar, gırtlaklarına kadar harama bulaştıkları görülmüştür.

Altın madenlerinde neleri nasıl kazandıkları, kara para aklama operasyonlarını nasıl yürüttüklerinin hepsi şimdi ortaya çıkıyor. Bunları maşa olarak kullanan, iplerini ellerinde tutan çevreler de gördükleri beceriksizlik karşısında kendilerini şimdi terketmeye başlamışlardır.

Paralel yapı mensupları hukuk önünde hesap veriyor. Uluslararası bağlantılarının üzerine gidiyoruz.  Örgüt liderinin iadesi konusunda çalışma yürütülüyor.

Bundan iki yıl önce büyük bir hırsla, büyük bir pervasızlıkla Türkiye'nin bağımsızlığına, milletimizin kazanımlarına saldıranlar şu anda hukuk önünde hesap veriyorlar. Bizim için harita üzerinde yer gösterip 'Yok Malezya'ya, yok Sudan'a kaçacak' diye iftira atan kibir abideleri, bugün kendileri kaçacak delik arıyorlar. Biz buradayız.

Yargıdaki elemanlarıyla şahsımla ilgili 'dönemin başbakanı' diye sözde iddianame hazırlayanların, mahkeme önünde korsan bildiri dağıtanların, 'kollarına kelepçeyi önce ben takacağım' diye meydan okuyanların kendileri aynı akıbete maruz kaldılar. Devletin kriptolu telefonlarını dinleyenler, Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren MİT TIR’larını durduranlar, iftirada, kumpasta, ihanette sınır tanımayanlar işte bugün yaptıklarının hesabını tek tek veriyorlar.

Pensilvanya'daki çete lideri ve örgüt üst yönetiminin ülkemize iadesi noktasında da gereken tüm hukuki süreçleri içeride ve dışarıda yürütüyoruz. Nasıl Başbakanlık ofisine böcek koyanları saklandıkları inlerinde bulup yargıya teslim etmişsek inşallah çete lideri başta olmak üzere diğer kaçakları da getirip adalete teslim edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını vermekten onları hiç kimse kurtaramayacak.

Bir dönem sağ-sol kavgasını, Alevi-Sünni çatışmasını kışkırtanlar, kardeşi kardeşe düşürenler önce Gezi olayları, akabinde de paralel ihanet çetesi üzerinden amaçlarına ulaşmak istemişlerdir. Bugün de aynı çevreler, PKK, DHKP-C ve DAİŞ gibi terör örgütleri üzerinden oyunlarını devam ettirmektedir.

Öncekiler gibi bu örgütler de Türkiye'nin istikrarını, huzurunu, güvenliğini bozmayı başaramayacaklardır. Artık eskisi gibi manipülasyona açık, dengeleri ile rahatça oynanabilen, zayıf bir ülke hamdolsun değiliz. Açık ve net konuşuyorum, Türkiye terör üzerinden terbiye edilemeyecek kadar güçlü ve büyük bir ülkedir.

Sayfa Yükleniyor...