Erdoğan Haşimi ile görüştü

Başbakan Erdoğan, hakkında tutuklama kararı bulunan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haşimi'yi kabul etti. Görüşmede Türkiye ile gerilen ilişkiler ve Irak'taki son durum masaya yatırıldı.

24.04.2012 - 18:51

Erdoğan Haşimi ile görüştü

Başbakan Erdoğan, Bağdat yönetiminin hakkında tutuklama kararı çıkardığı Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile bir araya geldi.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki görüşme yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.

Görüşmede Irak Başbakanı Maliki'nin Türkiye'ye yönelik sözlerinden sonra gerilen ilişkiler ve Irak'taki son durum masaya yatırıldı.

Görüşmenin ardından Erdoğan önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan ardından da Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i kabul etti.

Haşimi ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yaptı. Görüşmede Irak'taki son gelişmeler ve Ortadoğu'daki son durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

'İLİŞKİLERİMİZ YAZ BULUTU GİBİ'
Haşimi'nin bugünkü ilk ziyaretinin adresi Saadet Partisi Genel Merkezi'ydi.

Partinin genel başkanı Mustafa Kamalak ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Haşimi, son günlerde karşılıklı yapılan açıklamalarla gerilen Türkiye - Irak ilişkileriyle ilgili şunları söyledi:

"Son beyanlarla Türkiye ile Irak ilişkileri yaz bulutu gibi oldu. Gelip geçer. Başbakan Erdoğan'ın Irak konusunda endişesini dile getirme konusunu saygı ile karşılıyorum. Irak ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çaba göstermemiz gerekir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...