Erdoğan, HDP'ye yüklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden HDP Eş Geneş Başkanı Selahattin Demirtaş'a yüklendi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 22.05.2015 - 21:00

Erdoğan, HDP'ye yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuştu. 

Erdoğan, 6-7 ekim olaylarında vatandaşların katledilmesine neden olan genel başkanın genel başkanın, pop star edasıyla parlatıldığını belirterek, "Milletin selameti, barışı, huzuru için bir araya gelmeyenler, mesele yeni Türkiye olunca, 2023 hedefleri olunca hemen kol kola giriyorlar" dedi. 

"DEVLET İÇİNDE DEVLET ASLA"

Erdoğan, "Devlet içinde devlet asla. Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık" diyen Erdoğan, "Hükümetimizde aynı şekilde Bakanlar Kurulu'ndan geçirdi. Bu süreç demiştim ya Başbakanken 'İnlerine gireceğiz' hatırlıyor musunuz? İnlerine girdik ve devam ediyoruz. İşte ben bu meydanlarda onun için varım." diye konuştu

"Bu kadar israfa ne gerek var. Her birinin ayrı genel merkezi, ayrı teşkilatı ayrı, hiç gerek yok, hepsini de birleştirin olsun gitsin" diyen Erdoğan, partilerin asgari ücrette bin 400, bin 500, bin 800 ve 5 bin lira gibi açık artırma yaptıklarını anlattı.

Erdoğan, halkın buna inanmayacağını dile getirerek, "Ben 40 yıllık siyasi hayatımda şunu öğrendim: Millete karşı dürüst olacaksınız, samimi olacaksınız. Kalbinizle diliniz arasına perde koymayacaksınız. Siz meydanlarda, medya da millete illüzyon yaparsanız, millette seçim sandığında size sürprizini yapar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...