Erdoğan: Hepsi  iftira, yalan

İsveç'te yaptığı basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Türkiye'nin Suriye sınırında El Nursa, El Kaide gibi örgütlerin desteklendiği, Türkiye'de barındırıldığı yönündeki iddialara "Hepsi iftira" şeklinde yanıt verdi.

07.11.2013 - 13:16

Erdoğan: Hepsi  iftira, yalan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi. Kısa bir açıklama yapan Başbakan Erdoğan, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin Suriye sınırında El Nursa, El Kaide gibi örgütlerin desteklendiği, Türkiye'de barındırıldığı yönündeki iddialara yanıt veren Erdoğan, 'Bu iddiaların hepsi yalan, iftiradır' dedi.

Soruyu soran gazeteciye "'Öyle bir grup mu varmış? Bu konudaki ellerindeki belgeleri nedir?" sözleriyle tepki gösteren Erdoğan "Nursa gibi, Kaide gibi örgütlerin bizim ülkemizde barınması söz konusu olamaz, bunlara yönelik yapılanma olması halinde bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlarla da aynı şekilde savaşırız. Hiçbiri ile Türkiye'nin ilişkisi yoktur. Bizim Suriye'de muhaliflerde tanıdıklarımız bellidir. Biz ÖSO ve Suriye Ulusal Komisyonu'nu tanırız yalnızca. 2 milyar doları aşkın yaptığımız bir yatırım var ülkemizdeki sığınmacılara. Bize dünyadan gelen katkı 135 milyon dolardır. Bizim tarafımızda asla aşırı uçlara yer vermemiz mümkün değil, hepsi iftira, yalandır" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...