Erdoğan: Huzuru bozanlara tarihi bir ders veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, "Bu ülkenin huzurunu bozanlara, tarihi bir ders veriyoruz, vermeye devam edeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı, Erzurum'un Oltu, Pasinler ve Horosan ilçelerine bu yıl içerisinde doğalgaz verileceğini de aktardı.

erdoğan erzurum.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdığan Erzurum'da bir konuşma yaptı. Türkiye'nin terörle mücadelesinin devam ettiği belirten Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz'un karşısında Erzurumluların devletin yanında durduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'un "Doğu'nun İncisi" olduğunu ifade etti.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

16 Nisan inşallah terörün bu ülkede kırıldığı bir gün olacaktır. Şu anda Cudi'de, Gabar'da inlerine girdik. Bu ülkenin huzurunu bozanlara, tarihi bir ders veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. 15 Temmuz beklediğini bulamayanların bir sonraki hamlesiydi. Hamdolsun milletimiz 15 Temmuz'da da istiklalinin ve istikbalinin yanında durdu. Ben Sekmen kardeşime diyorum ki, bu meydan Erzurum'a yetmez. Erzurum öyle bir meydan olsun ki en az 250 bin kişiyi alsın. İstasyon meydanınıza sığmıyoruz, bu elbise bize dar geliyor. Şimdi yeni bir elbiseye ihtiyacımız var. Terörle mücadele Erzurum'un asker ve polis olarak 25 şehidi var.

Kardeşlerim, dadaşlarım söz konusu vatan olduğunda, millet olduğunda dadaş gözünü kırpmadan öne atılır. Ne diyor Erzurum ağıdında, "Mızıka çalındı düğün mü sandın, Al beyaz bayrağı gelin mi sandın? Yemen'e giden gelir mi sandın, Dön gel ağam dön gel dayanamirem, Uyku Gaflet Basmış Uyanamirem Ağam Öldüğüne Ey Ey İnanamirem."
Kardeşlerim Erzurum bugün herzamanki gibi bir başka. Erzurumlunun gözü pek yüreği yufkadır yufka. Sevdiklerine kıyamaz.

Cazibe merkezleri programı kapsamında Erzurum'da 20 milyar yeni yatırım yapılmasını 23 bin yeni istihdam oluşturmasını hedefledik. Bunun için gerekiyor: İstikrar ve güven. 16 Nisan aynı zamanda istikrar ve güvendir. Yatırımcı buna bakıyor, eğer istikrar ve güven yoksa siz yeteri kadar teşvik verin gitmiyor. Bak Güneydoğu'ya gidiyor mu? Gitmiyor.

Biz kefenimizi giyerek yola çıktık, bizi bölemeyeceksiniz, yolumuzdan alıkoyamayacaksınız. Karadeniz'le Erzurum arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak Ovit tünelle buradan Karadeniz'e kısa yoldan gideceğiz. Erzurum Londra'dan Pekin'e İpek Demiryolu'nun en önemli duraklarından biri olacak. Biz 16 Nisan'dan sonra hemen yeni projelerin, yeni yatırımların ve bunların da hazırlık safhasına inşallah başlayacağız. 

Artık gizli kapaklı bir şey kalmadı. Ülkemizde bir anamuhalefet boşluğu olduğunu da izlediniz. Kılıçdaroğlu hep yalan söylediği için hiç yormuyor. Ana muhalefet partisinin elinde bir program olur değil mi? Bunlar da hiçbir şey yok. 

Kağıt üzerinde kalan laflardan bahsetmiyorum. Somut projelerden bahsediyorum. Biz iktidara gelirken 15 bin kilometre bölünmüş yol yapacağız dedik. Şu anda biz 19 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Kardeşlerim biliyorsunuz Bay Kemal Sosyal Sigortalar Kurumu'nun genel müdürlüğünü yaptı. 

Kanserle ilgili bir sıkıntı vardı, kanserli hastalarımız ilaçlarının paralarını kendi ceplerinden ödüyordu. Şimdi onu da halledeceğiz. Bak Genel Sağlık Sigortası'nı biz çıkardık. Şimdi her doğan sigortalı doğuyor.

Benim başörtülü kızlarım bacılarım üniversiteye gidemiyordu. Benim iki kızım üniversiteye başörtülü olduğu için gidemedi. Oğullarım imam hatipli olduğu için gidemedi. Mecburen yurtdışına gönderdik. Şimdi bu engeller var mı? Şimdi herkes başı açık başı örtülü istediği ünibersiteye gidebiliyor mu? İşte burda başı açık, başı örtülü hep beraber elele birlikte yürüyeceğiz. 

18 yaş gençlerin parlamentoya girmesinin önüne geçiyor. Hani sen Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu partinin genel başkanısın bak o söylüyor sen ne söylüyorsun. Tutturdu bir tek adam tek adam, eğer partinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı olmak tek adamlıksa Gazi Mustafa Kemal tek adamdı. Çünkü Gazi Mustafa Kemal hem cumhurbaşkanıydı, hem partisinin başkanıydı. Bunlar kendi partisinin tarihini bilmiyor. 

14 yıldır iktidarda olmamıza rağmen hala her gün yeni projeler yeni yatırımlar var. Ne yaptıysak hayır dediler. Biz bunlara rağmen bunları yaptık bitirdik, şimdi üzerinden geçiyorlar ayrımcılık var mı? Buradak AK Partilisi de geçiyor, CHP'lisi de geçiyor MHP'lisi de geçiyor. Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, vatandaşımız. Onlara bu hizmeti verdik vermeye de devam edeceğiz. Bizim için önemli olan ölçü şu: İnsan. Biz 80 milyonu, "Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü" anlaşıyla sevdik bağrımıza bastık. Bunlar lafla peynir gemisi yürütüyorlar. Onun için bir dediği diğerini tutmuyor. Aslında 16 Nisan'da bizim sunduğumuz yönetim şeklini muhalefetin sunması gerekiyordu. 

AK Parti'ye gönül veren kardeşlerim MHP'ye gönül veren kardeşlerim, CHP'ye gönül veren kardeşlerim, Saadet Partisi'ne, BBP'ye gönül veren kardeşlerim gelin hep beraber bu sistemi geçirelim. Çünkü biz bu değişimi kendimiz için değil ülkemiz için, gelecek için istiyoruz. 

16 Nisan onların kabus günüdür. Onlar kabus günü benim dadaşlarımın, vatandaşlarımın bayram günü olacaktır. Türkiye'nin son üç dört yıldır yaşadığı hadiseler artık yeni bir atılımın zamanının geldiğini adeta bangır bangır bağırıyor. PKK'sıyla bağırıyor, FETÖ'süyle bağırıyor. Suriye'deki gelişmelere nasıl sırtımızı dönebiliriz. Her zaman söylüyorum sahada değilseniz masada olamazsınız, masada değilseniz menüdesiniz demektir yani yenirsiniz. Biz sahada oldukça kimse bizi masanın dışına koyamaz hele menüye hiç koyamaz. Bu iş öyle Avrupa'da vatandaşın üzerine atla itle saldırmaya, terör örgütleri üzerinden canımızı yakmaya benzemez. Suriye'deki ve Irak'taki gelişmelerin bir ucunun ülkemize çıktığını kim inkar edebilir. Kardeşlerim işte 16 Nisan bunun kararının verileceği gündür. Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu ben buna Evet derim diyor inşallah o güne kadar bunu inkar etmez. Sayın Bahçeli evet diyor, inşallah 16 Nisan'dan sonra idamla ilgili taslak gelecektir. Parlamentodan geçerse ben bunu onaylarım. Diyelim ki geçmedi o zaman şimdi 16 Nisan'da olduğu gibi millete gideriz. Kararı millete veririz. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin değil mi? Gazi Mustafa Kemal böyle demiyor mu, tamam o zaman kararı millet versin. 

Geliyorum işin çok önemli bir noktasına. Bizler bu değişimi yaparken birçok şeyi göze aldık. 16 Nisan'ı Erzurum bayram günü yapmaya "evet" dedi. Değerli kardeşlerim 14 yıldır Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı makamını bana 10 Ağustos 2014'te bana bu görevi verdiniz. O gün bugündür Cumhurbaşkanı olarak devam ediyorum. 16 Nisan'da yeni yönetimin kararını verelim, bu kararı verdiğimizde iki şey değişecek; 1 Cumhurbaşkanı adayı olduğum zaman kurucusu olduğum partimden istifa etmiştim. Ama şimdi millet evet kararını verirse benim tekrar partime dönmem mümkün olacak. İkincisi Hakimler, Savcılar Kurulu'nun 30 gün içerisinde yeniden yapılandırılacak. Bugüne kadar Hakimler Savcılar Kurulu'na Parlamento bir üye veremiyor. Ama şimdi Parlamento da seçecek. 

Ben diyorum ki buna: Sen yalan makinesisin. Şimdi hazır mıyız? Erzurum hazır mı? Üç gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 16 Nisan milletimizin vatanımızın bir miladı olsun diyorum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...