Erdoğan: İdamları bayram yaptınız

Hatay’da konuşan Başbakan Erdoğan, CHP’nin İstanbul Milletvekili adayı Nur Serter’e sert sözlerle yüklendi. CHP’nin idam dönemlerini bayram yaptığını söyleyen Erdoğan, “CHP, 27 Mayıs’a göbek atıyor” dedi.

28.05.2011 - 17:32

Erdoğan: İdamları bayram yaptınız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Hatay İtfaiye Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Başbaşakan Erdoğan, kısaca şunları söyledi:

“MHP Genel Başkanı'nın, bir dış politika vizyonunun, bir dış politika muhayyilesinin olmadığı ortada. Kendisine, Şam'a kaç kere gittin, Beyrut'a, Amman'a, Kahire'ye, Bağdat'a kaç kere gittin diye sormuyorum. Sayın Bahçeli'ye, Üsküp'e, Priştine'ye, Saraybosna'ya kaç kere gittin diye sormuyorum. Hatta, Bişkek'e, Bakü'ye, Gümülcine'ye, Taşkent'e, gurbetçilerimizin yaşadığı Düsseldorf'a, Strasbourg'a kaç kere gittin diye de sormuyorum. Bunlardan vazgeçtim, Sayın Bahçeli, Allah aşkına siz, şu Hatay'a kaç kere geldiniz? Ben, Başbakan olarak, dünya başkentlerinde Türkiye'nin hakkını hukukunu savunurken, aynı zamanda 13 kere Hatay'a geldim. Peki siz muhalefet olarak kaç kez Hatay'a geldiniz? Üç buçuk yıllık iktidarınız döneminde Hatay'a kaç kez uğradınız?

Bir yıldır Genel Başkan... Şu ana kadar, İsrail'e selam çakmak dışında dış politika adına hiçbir girişimi, hiçbir adımı yok.

İsrail medyasında çıkıyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanını eleştiriyor. Gidiyor, İngiltere'de, 'Ben olsam Mavi Marmara'nın yola çıkmasına izin vermezdim' diyor... 'Bizim iktidarımızda İsrail ile ilişkiler düzelecek' diyor... CHP'nin dış politika vizyonu işte bu kadar.

CHP'nin dış politika ufku, Tel Aviv'den öteye geçmez, geçemez. Gazze'yi bilmezler, Kudüs'ü tanımazlar, Refah Sınır Kapısı deseniz, Cilvegözü Sınır Kapısının yanında zannederler.

Bu MHP, bu CHP, Hataylı Cemil Meriç'in çok güzel ifade ettiği gibi, 'Her ışığı yangın sanıp, söndürmeye giderler.' Bunlar, yine Cemil Meriç üstadın dediği gibi, 'Karanlığa alışmışlar, yıldızlardan bile korkuyorlar.' Milliyetçilik, Ülkücü camiayı alıp, CHP'nin yedeğine sokmak, CHP'ye vagon yapmak hiç değildir.

CHP'nin İstanbul’dan milletvekili adayı var. Bu bayanı tüm Türkiye tanır, başörtülü kız öğrenciler iyi tanır. Bu hanım üniversite rektör yardımcısıyken başörtülü kızlara ikna odalarında faşişt baskı uygulayan kadın. ‘İnsanlar 27 Mayıs'ta nerdeyse göbek atacak’ diyor ey Bay Kemal, bu mu yeni CHP? Doğru, idamların yapıldığı zamanı bayram ilan ettiniz. Bunun neresi yeni? Bu 1940-60 model CHP. Allah’ın ayetine sinir bozucu diyen bir CHP... Bugün de 27 Mayıs'a göbek atan CHP var, dün camilere duvarlardaki dini levhalara tahammül edemeyen CHP vardı. Bugün de Allah’ın ismini saygısızca kullanan CHP var, ‘Statükonun Allah’ı Ankara'da’ diyor. CHP'nin akıl hocası ikinci milli şefi gazeteleri arayıp profesörün sözleri için ne söylüyor? Hiçbir şey söyleyemez çünkü o da ‘Başı örtülü kızlar gitsin Suudi Arabistan'da okusun’ diyerek alnı kafaya sahip olduğunu söyledi. Yeni CHP bu.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...