Erdoğan: İki tarafı kirli değnek

KPSS’deki kopya iddialarının YÖK Denetleme Kurulu tarafından incelendiğini belirten Başbakan Erdoğan, “Sonuca göre karar verilecek. Adeta iki tarafı kirli bir değnek” dedi.

08.09.2010 - 02:49

Erdoğan: İki tarafı kirli değnek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kopya iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bu konuyla ilgili bakanımdan ve YÖK Başkanımdan aldığım bilgiler çerçevesinde bir erteleme süreci var. Bir de YÖK Denetleme Kurulu’nun bu konu üzerinde çalışmaları var. Erteleme, denetleme ve Isparta’da meydana gelen olay ister istemez YÖK’ü de bu konunun üzerine çok farklı gitmeye sevk etti.Bu denetleme neticesinde ne çıkacak, buna göre bir karar verecekler. Adeta iki tarafı kirli bir değnek.

Bir tarafta 30 bin kazanmış insan var. Bunların yanında 300-350 kişinin aynı puanı alması, bir kısmının karı-koca olması, kardeş olması gölge düşürüyor olaya. Ama onların böyle olması acaba bu işin ertelemesini veya iptalini gerektirir mi gerektirmez mi bu konuda Denetleme Kurulu’nun vereceği karar çok önemli.

Daha sonra yetkili merci adımını atacaktır, sonunda yargıya gidecektir-gitmeyecektir onu henüz bilemiyorum. Bu konuda da arkadaşlar daha sonra bizleri bilgilendirecekler.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...