Erdoğan imzalı sahte genelgeye uyarı

Başbakanlık Basın Merkezi, mizah ve magazin ağırlıklı içeriğe sahip bir internet sitesinde Başbakan Erdoğan imzasıyla sahte bir genelge yayımlandığı belirtilerek, bunun suç olduğunu açıkladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.08.2010 - 17:47

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla sahte bir genelge yayımlanması konusunda bir açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar denildi;

“Mizah ve magazin ağırlıklı içeriğe sahip bir internet sitesinde Sayın Başbakan'ın imzası ve resmi yazı formatı oluşturularak, sahte bir Başbakanlık Genelgesi yayınlanmıştır. Özellikle internet ortamında yayılan, bazı sosyal paylaşım sitelerinde de iktibas edilen sahte genelge içeriğinde 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak referandum nedeniyle 13 Eylül 2010 tarihine kadar, kamu kurum ve kuruluşlarında 'HAYIR'lı işler', 'HAYIR'lı Günler' günler gibi selamlaşma kalıplarının kullanılmamasına özen gösterilmesi hususu yer almaktadır.

Muhtemelen mizah amaçlı hazırlanan söz konusu sahte genelge, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmamasına rağmen bazı vatandaşlarımız arasında yanlış anlamalara sebep olduğuna ilişkin duyumlar alınmıştır.

Devlet yetkililerine ait imza ve resmi yazı formatının mizah amaçlı dahi olsa taklit edilmesi, bu çerçevede sahte bilgi ve içerikler oluşturulması suçtur. Vatandaşlarımızın esasen mizahi bir içeriğe sahip olduğu belli olan bu tür sahte genelgelere ve yanıltıcı yayınlara itibar etmemeleri temennisiyle kamuoyumuzun bilgilerine sunulur.''

Sayfa Yükleniyor...