Erdoğan: 'İrtica Eylem Planı' orijinal olabilir

Başbakan Erdoğan, Albay Dursun Çiçek’e ait olduğu iddia edilen “İrtica Eylem Planı” belgesinin savcılığa ulaştırıldığını belirterek, “Adli Tıp’ta belgedeki imzanın ıslak imza olduğuna yönelik kanaat var” dedi.

Haberler 24.10.2009 - 19:17

Erdoğan: 'İrtica Eylem Planı' orijinal olabilir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’a giderken uçakta gazetecilere “İrtica ile Mücadele Eylem Planı”yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, şöyle konuştu: “Kuvvetler ayrılığı prensibi var. Yasama, yürütme ve yargı süreci var. Yargı bizden neyi talep ederse bunu gerçekleştiriz. İlginç bir süreç. İsmi olmayan bir subayın ihbar mektubu ortaya çıkıyor. Adli Tıp’ın raporunda ıslak imza olduğuna emin olma noktasında kanaate varılıyor.

Bundan sonraki süreç savcı ile mahkeme arasında, biz de bu sürecin takipçisi olacağız. bu tip olaylara mahkum edilemez. Bunlarla mücadele etmeliyiz. Süreç devam ediyor. TSK da böyle bir lekeyi, gölgeyi kabul edemez.”

Bir soru üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’la görüşmediğini ifade eden Erdoğan, “Olay tamamen yargıdadır” dedi.

Albay Dursun Çiçek’e ait olduğu iddia edilen “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesinin orjinalinin, bir subay tarafından savcılığa gönderildiği yönünde haberler basında yer almıştı.

Sayfa Yükleniyor...