Erdoğan: İstifayı beklemezdim

Başbakan Erdoğan, bayram namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Deniz Kuvvetleri’ndeki istifalarla ilgili olarak “Böyle bir istifayı beklemezdim” dedi.

Haberler 15.10.2013 - 10:16

Erdoğan: İstifayı beklemezdim

Bayram namazını Mimar Sinan Camii’nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtlladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle :

"Bu Kurban Bayramı'na maalesef özellikle Suriye'de Mısır'da sıkıntılarla girdik ve insanların kimyasal silahlarla öldürüldüğü bir ortamda girdik. Bunlara karşı tüm insanlığın tüm ülkeleri ortak tavır alması gerekir. BM Güvenlik Konseyi istikametini kaybetmiş durumda, bir vurdumduymazlık yaşıyor. Tarih bunun hesabını soracak"

Erdoğan bu akşamki milli maçla ilgili "Skoru konuşmaya gerek yok, bana göre o yıldızları saymayı temenni edenlerin sorunudur. Bizim tek dileğimiz maçtan galip çıkmak. Yeter ki Play-Off'a kalalım. Son 3 maçtaki performans gayet güzel, dün Fatih Hoca'yla da görüştüm kendisinin şahsında tüm teknik kadroya ve futbolculara başarılar diledi. Dualarımızla onların yanında olacağız. Bu gece bütün tek yürek olacak. Hollanda zor bi takım, ama futbolun zoru kolayı yoktur. Burası Türkiye, sağı solu belli olmaz" dedi.

Deniz Kuvvetleri'ndeki istifayla ilgili "Böyle bir istifa doğrusu beklemezdim. Bu konuda samimi, dürüst, vatanını milletini seven bir genaralin böyle bir süreç içersinde istifa etmesinin gerekçesini bilmiyorum, nasıl böyle bir şey yaparlar anlamıyorum da."

Öcalan'ın mesajıyla ilgili, "Henüz bana gelmiş net kesin bilgiler yok. İmralı'da ne konuşuldu, ne yapıldı bilmiyorum. BDP heyetinin açıklaması üzerinden yorum yapmak doğru olmaz. BDP verdiği mesajlarla Adalet Bakanlığı'yla arasını açmamaya çalışsın, yoksa böyle bir görüşmenin ipleri kopar. Tahrik kokan mesajlar hükümet olarak 'evet' diyemeyiz" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...