Erdoğan kadın işçilere sadece 4-C önerdi

Başbakan ile biraraya gelen Tekel işçisi kadınlar, "Başbakan bize 4-C'den başka bir şey yok dedi. Konunun içeriğinden tatmin olmadık" değerlendirmesini yaptı.

11.02.2010 - 14:03

Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşen Tekel işçisi kadınlar "Görüşmeden tatmin olduk" sözlerinin beklenti yaratması üzerine TÜRK-İŞ önünde yeniden kameraların karşısına geçti.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile görüşmek üzere Keçiören'deki evine gittiklerini belirten kadın işçiler, ''Biz hanımefendi ile görüşmek üzere gittik, 3.5 saat bekledik. Sürpriz oldu. Başbakan ile görüştük'' dediler.

Kadın işçiler, ''Başbakan bize, 'geri dönün. Sizin için 4-C'den farklı çözüm yok' dedi. Bayan ve çocukların orada olmasından üzgün olduğunu, sendikaların 4-C konusunda işçileri yanlış bilgilendirdiğini söyledi. Bize, 'gidin arkadaşlarınızla konuşun. 4-C'yi alın, gidin. Başka çözüm yok, ay sonuna kadar size müdahale etmiyoruz. Müsaade ediyoruz, ama kusura bakmayın, ay sonundan sonra müdahale edeceğiz ve böyle bir eyleme de bir daha izin vermeyeceğiz' dedi'' diye konuştular.

Güneş ile Ermin, Başbakan'ın ay sonundan sonra eyleme müdahale edileceğini söylediğini de aktardı. İşçilerden birinin "Neden dün tatmin olduğunuzu söylediniz?" sorusu üzerine kadın işçiler, "Başbakan iki işçiyi kabul ettiği için memnun olduğumuzu söyledik. Konunun içeriğinden tatmin olduğumuzu söylemedik. Bir yanlış anlaşılma olmuş" ifadesini kullandı.

Açıklamayı dinleyen işçiler, tepkilerini hükümet karşıtı sloganlarla dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...