Erdoğan: Kırılma noktasındayız

Oyunu Üsküdar'da kullanan Başbakan Erdoğan, "Bugün Türk demokrasisi önemli bir kırılma noktasında. Bugünün Türkiye'yi sıçratacak bir sınav olduğuna inanıyorum" dedi.

Haberler 12.09.2010 - 17:49

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'la birlikte Üsküdar Burhaniye Mahallesi'ndeki Burhaniye İlköğretim Okulu 1-C sınıfına geldi.

Saat 13.10'da gazetecilerin yoğun ilgisi altında okula gelen Erdoğan'a vatandaşlar alkışlarla destek verdi, Başbakan 395 seçmenin oy kullanacağı 2130 numaralı sandığın bulunduğu sınıfta patlayan flaşlar altında sandığa gitti.

Erdoğan, gazetecilere şu değerlendirmeyi yaptı:

"Herşeyden önce gerçekten bugün Türk demokrasisi önemli bir kırılma noktasında. Gerçekten bugün Türk demokrasisi çok önemli bir günün içindeyiz, arefesindeyiz demiyorum. Şöyle birkaç saat içinde netice belli olacak. Öyle zannediyorum ki akşam neticeyi alabileceğiz. Bugünün 'yi sıçratacak bir sınav olduğuna inanıyorum. Halkımızın katılım konusunda gösterdiği hassasiyete de şahsım adına da çok çok teşekkür ediyorum."

Başbakan Erdoğan, boykot kararıyla ilgili de şunları söyledi:

"Aldığım bilgiler, Hakkari dışında aslında gayet iyi bir katılım var. Hakkari'de de yine var. Bu noktada da başta valilerimiz, güvenlik güçlerimiz halkın sandığa gidişini rahatlattılar. Dolayısıyla onların o beklediği boykot, inşallah sandıklarda gözükmeyecek. Zaten biliyorsunuz, bundan önceki halk oylamasında da o bölgede belli oranda sandığa gitmeme vardı ki o insanların kendi insiyatifidir, bireysel tercihidir, onların hakkıdır. Ama dayatmayla olduğu zaman bu antidemokratiktir, demokratik değildir."

Sayfa Yükleniyor...