Partisince Mersin’de düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gündemi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve sosyal yardımlardı.

Erdoğan, bugünün ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' olduğunu anımsatarak,''Kadın deyip geçmeyeceğiz. Kadın, anamız, varlık sebebimiz. Dolayısıyla burada bir gün kadınlar günü olmaz, yılın tümü kadınlar günüdür. Bizim medeniyetimizde, cennet onların ayağı altındadır. Onun için annenin ayağının altı öpülür, bizim kültürümüzde bu var, bizim değerlerimizde bu var. Dünya Kadınlar Günü, bütün kadınlarımıza hayırlı olsun diyorum, tebrik ediyorum, kutluyorum'' diye konuştu.

Kadınların çektiği cefayı, eve ekmek gelmediğinde yüreklerinin nasıl parçalandığını,oğulları, kızları okula gidemediğinde nasıl üzüldüğünü, tencerede pişirecek aş bulamadıklarında nasıl üzüldüklerini çok iyi bildiklerini kaydeden Erdoğan, ''Onun için sosyal yardım verdik, onun için kömür verdik, onun için valilerimizi, kaymakamlarımızı imkanlarla donattık'' dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Biz 14 Ağustos 2002'de ülkemizin tüm evlatlarıyla, hanım kardeşlerimizle birlikte yola çıktık. TBMM'de 50 bayan milletvekili var, bunun 30'u AK Partili. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? CHP'ye sorun, kaç milletvekili var kadın olarak. Lafa geldi mi bizim kadına değer vermediğimizi söylüyorlar. Halep oradaysa arşın parlamentoda, kaç tane bayan milletvekilleri var orada.

Yerel seçimlerde hamdolsun belediye başkanlıklarında, il genel meclisinde ve belediye meclislerinde rekor sayıda kadın aday var. Bugünkü gazetelere bakarsanız bin 650 kadın adayımız var. Siyasette hanım kardeşlerimizi yerel yönetimlerden parlamentoya kadar taşıyoruz. Sadece ana kademede değil, kadın ve gençlik kollarında da kadınlarımız, kızlarımız aktif olarak bu iş için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.''

‘HALEP ORADAYSA ARŞIN PARLAMENTODA’
Erdoğan, 6,5 yıldır Anayasa'da değişikler yaptıklarını, kadın erkek eşitliğini sağladıklarını, kadına şiddete ağır cezalar getirdiklerini, eşit işe eşit ücret için düzenleme yaptıklarını anlattı.

TBMM'deki 50 kadın milletvekilinden 30'unun AK Partili olduğunu belirterek, ''Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? CHP'ye sorun, kaç milletvekili var kadın olarak. Lafa geldi mi bizim kadına değer vermediğimizi söylüyorlar. Halep oradaysa arşın parlamentoda, kaç tane bayan milletvekilleri var orada'' dedi.
Seçim öncesi yapılan yardımları savunan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Tunceli olayını düşünün. CHP'si, MHP'si ayağa ayağa kalktılar, yandaş medyaları ayağa kalktılar. Allah aşkına soruyorum; bir vali 200-500 haneye buzdolabı, çamaşır makinesi, kanepe dağıttı diye bir seçimin kaderi mi değişir?"

‘CHP'DE SALTANAT MI KURDUN?'
CHP Genel Başkanı Baykal'ın kendisine yönelik ''padişah'' benzetmesini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi: ''Kimin padişahlık özlemi içinde, kimin saltanat özlemi içinde olduğunu benim milletim çok iyi biliyor. Sayın Baykal kaç yıldır CHP'nin başında. Değil mi? Bugüne kadar hiç tek başına iktidar olabildi mi tek başına? Millet şimdiye kadar ona görev verdi mi? Peki orada niye duruyorsun? Orası Cumhuriyet Halk Partisi değil mi? Saltanat mı kurdun Cumhuriyet Halk Partisi'nde? CHP'nin padişahı mısın sen? Seni istemeyenleri, partiden ihraç ediyorsun, mahkemelere gönderiyorsun. 3 Kasımda barajın altından geldin ama 28 Martta kaybettin. Sanal tartışmalarla, sanal gerginliklerde kaybettin. Yahu nasıl oluyor da hala orada durabiliyorsun?''