Erdoğan: Krizi atlatıyoruz

Türkiye’nin krizi atlatmaya başladığını söyleyen Başbakan Erdoğan, muhalefete tepki göstererek "Birileri rakamlar tırmanınca zevkten dört köşe oluyor, zil takıp oynuyor" dedi.

NTV Haber 09.05.2009 - 15:58

Erdoğan: Krizi atlatıyoruz

Partisinin Afyon İl Kongresi’nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ekonomik gündeme ilişkin mesajlar verdi.

"Sanayide daralma yaşandı birileri zevkten dört köşe oldu" diyen Erdoğan, ihracatın yeniden toparlanacağını, ekonomide iyileşme yaşanacağını savundu.

Başbakan Erdoğan, “Teğet geçecek dedim muhalefet deldi, geçti dedi. Göreceğiz dedim, rakamlar tırmanınca zil takıp oynamaya başladılar. Şimdi olumlu istikamette iyileşiyor” diye konuştu.

Erdoğan, şunları söyledi: “Sanayide üretim bir önceki aya göre yüzde 13.4 arttı. Yılın ilk çeyreği zor geçti ama toparlanma başlıyor. Türkiye bu krizi atlattı, atlatıyor. Göreceksiniz işsizlik de azalmaya başlayacak. Bu ayın 22'sinde Ford fabrıkasi ABD’ye ihracata başlıyor.”

Erdoğan, çiftçiye verilecek destekler konusunda Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'le çalışma yaptıklarını söyledi.

Erdoğan, TOKİ'nin 100 lira taksitle yoksullar için başlattığı ev projesinin kura çekim töreninde yaşanan duygusal anları da değerlendirdi.

Erdoğan, “Çığlık atıyorlar, ağlıyorlar; dua edenler vardı. Tabii bu tabloyu görünce ben de çok duygulandım” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...