Erdoğan: Küçük adımlar bereket doğurur

İstanbul’da kadınlarla buluşan “Enerji Hanım”, tasarruf için önemli bilgiler verdi. Kadınlara seslenen Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “binlerce küçük adımın, bereketli ve verimli sonuçlar doğuracağına” dikkat çekti.

09.10.2013 - 17:12

Erdoğan: Küçük adımlar bereket doğurur

Enerjinin verimli kullanılması için il il Türkiye'yi dolaşan "Enerji Hanım", bu kez İstanbul'daydı.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Enerji Hanım Projesi" eğitim çalışmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin katıldı.

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, enerji tasarrufuna dikkat çekti.

Erdoğan, Ocak ayından bu yana proje kapsamında 18 ilde yapılan eğitim çalışmalarına binlerce kadının katıldığını belirterek, “Bu çalışmalara katılan hanım kardeşlere küçük görünen adımların aslında ne büyük sonuçlar doğurduğuna tanıklık ettiler” dedi.

Emine Erdoğan, şöyle konuştu: "Bugün projenin 19'uncu ili olan İstanbul'da, hanım kardeşlerimize verilecek eğitimlerle hem karanlığa, hem de geleceğimize bir mum daha yakmış olacağız. Bu tecrübenin, tüketim alışkanlıklarımızı iyi yönde değiştireceğine, binlerce küçük adımın bereketli ve verimli sonuçlar doğuracağına, çevreye ilişkin yeni bir bakış açısı kazandıracağına hiç kuşkum yok.”

Etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Petrol odaklı, altın odaklı, kömür odaklı bakıştan dolayı dünyada bu sorunları hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Bu arada, etkinlikte, "Enerji Hanım" da katılımcılara enerji verimliliği konusunda bilgi verdi.

Tasarruf için kadınlara bazı ipuçları veren “Enerji Hanım”, “Cam ve seramik kaplar kullanıyorum. Çünkü ısıyı çok çabuk geçiriyor. Yemekleri çabucak pişiriyor, vakit kaybetmiyorum” dedi.

Tasarrufun önemine vurgu yapan “Enerji Hanım”, “Küçücük bir parça dikkat edersem damlaya damlaya göl olacak. Bütün ülke bir yılda 4 milyar lira kazanç yapacak” diye konuştu.

“Enerji Hanım”ın verdiği ipuçlarına göre; tasarruflu ampul, elektronik cihazlarının düğmesinden kapatılması, buzdolabının kapısının uzun süre açık tutulmaması tasarruf sağlıyor.

Etkinlikte bazı katılımcılara da elektrikli ev aletleri hediye edildi.

Proje, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından birlikte yürütülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...