Erdoğan Libya'da, 1 katrilyon Türkiye'de

Van'da Bahçeli ve Baykal'a yüklenen AKP Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Libya ziyaretiyle ilgili de bilgiler verdi.

28.11.2009 - 19:37

Erdoğan Libya'da, 1 katrilyon Türkiye'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Van Kültür Merkezi'nde AK parti Van İl Teşkilatınca düzenlenen bayramlaşma törenine

katıldı, açıklamalarda bulundu. Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya lideri Kaddafi ile görüşmesine işaret ederek, ''Libya ile yıllardan beri orada iş yapan müteahhitlerin 1 katrilyonluk devletten alacağı vardı. Bir türlü bu para alınamıyordu. Sizde eğer liderlik gücü varsa akan sular durur. Başbakanımızın uçağı Libya'ya iner inmez alacağımız para aynı dakikada ödendi. Dünyada Türkiye'nin bir itibarı var. Bunlar bir gayretin, bir çabanın sonucudur'' dedi.

CUMHURİYET'TEKİ RÖPORTAJ
1 Kasım'da Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan bir mülakata dikkati çeken Çelik, ''Gazetede Henri Barkey isimli Musevi asıllı dünyaca ünlü bir bilim adamı ile bir röportajı yayınlandı. Bu adam aynı zamanda Beyaz Saray'ın danışmanlarından birisidir. AK Parti'nin aleyhinde olsun diye yapılan bir röportajdır. Burada Barkey diyor ki, 'ben bir daha dünyaya gelirsem Deniz Baykal olmak isterim, çünkü sabah kalkacaksın yürüyüşünü koşunu yapacaksın, tıraşını olacaksın, sonra kahvaltını yapacaksın, televizyonlarda konuşacaksın, hiçbir konuda sorumluluğun olmayacak, hiçbir konuda karar vermen gerekmeyecek, seçimde kaybetsen yerinden deprenmeyeceksin böyle hayata can kurban' diyor.

Aynı adam 'Amerika Türkiye'de kimi muhatap alacak' sorusuna ise, 'biz AK Parti ile muhatap olacağız. Çünkü elimiz mahkumdur başka muhatap olacak adam yok ki' diyor. Bir taraftan böyle bir muhalefet anlayışı, bir taraftan da günde 4-5 saat uyuyan ve gece gündüz demeden dünyayı ve kendi memleketini dolaşan bir adam var'' dedi.

"YARALARA MERHEM OLUYORUZ"
Türkiye'nin kendi korkuları ile yüzleşmesi gerektiğini, bu sorunların ancak bu şekilde çözüme kavuşacağını söyleyen Çelik, kendilerinin bu sorunlarla yüzleştiğini ifade ederek, ''Boşaltılan köylerde öyle insanlar vardı ki sofrası 24 saat yerde idi. Yolcuların, hancıların karnını doyuruyorlardı. Şimdi Van'ın varoşlarında, derme çatma gecekondularda kalarak fakir fonuna muhtaç hale geldiler. Bizim hükümetimiz döneminde bir kanun çıkardık.

'Terörle Mücadele Esnasında Zarar Görenlerin Vatandaşların Tanzim Edilmesi Kanunu'. İster devletin mecbur bırakması, ister Terör örgütü PKK'nın mecbur bırakması olsun, zarar gören vatandaşlarımızın zararını ödedik. Sadece bu kapsamda Van için bugüne kadar 50 trilyon para ödendi. Biz vatandaşlarımızın yarasına merhem sürüyoruz ve sürmeye devam edeceğiz'' şeklinde konuştu.

"SIKILMIŞ YUMRULLA EL SIKIŞAMAZSINIZ"
DTP'nin kapatılması ile ilgili kendisine bir soru yöneltildiğini belirten Hüseyin Çelik, ''Kimlik üzerinden siyaset yapmak karın doyurmaz. Ben DTP'nin kesinlikle kapatılmasını istemedim. Hiçbir siyasi partinin kapatılmasını istemiyoruz. Bütün siyasi partiler bizim rakibimizdir, düşmanınız değildir.

Sıkılmış yumrukla el sıkışamazsınız, Bahçeli bize ağız dolusu küfür ediyor. Başbakan'a ve partimize hakaret ediyor. Bugüne kadar, bu 4-5 ayı gözünüzün önüne getirin. Muhalefetin bize yaptığı muhalefet üç tane 'H'yi yan yana getirmek. Hamaset yapıyorlar, yani özellikle insanları bölecek milliyetçilik yapıyorlar, Husumet yapıyorlar ve Hakaret yapıyorlar. AK Parti'nin 3 tane 'H'si var. Bunlar Hizmet, Hukuk ve Hürriyettir. Herkesin 'H'si kendisine yakışır'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...