Erdoğan: Muhalefet beni yeni anladı

Başbakan Erdoğan, partisinin basına kapalı yapılan istişare toplantısında, ‘söz ola kestire başı’ sözüne açıklık getirirken, 2005 yılındaki alt kimlik-üst kimlik tanımının da yeni anlaşıldığını söyledi.

NTV Haber 24.07.2009 - 18:42

Başbakan Erdoğan, hükümetin Kürt açılımı konusunda değerlendirmede bulunan milletvekillerine yönelik kullandığı "söz ola kestire başı" ifadesine açıklık getirdi.

"Söylenen her sözün bedelini partimiz ödüyor" diyen Erdoğan, 2005'te yaptığı alt kimlik-üst kimlik tanımının bugün anlaşıldığını söyledi.

Erdoğan, Suriye seyahati öncesi, Kürt sorunun çözümüne yönelik olarak bazı AKP milletvekillerinden gelen açıklamalar için, ‘söz ola kestire başı’ demişti. Uyarılarını partisinin basına kapalı istişare toplantısında yineleyen Erdoğan, edinilen bilgilere göre, hükümetin bölgede aldığı ekonomik ve sosyal önlemleri anlattı.

"Yapacağımız çalışma sırasında verilen beyanatlar elimizi zayfılatır" değerlendirmesinde bulunan Başbakan, ‘söz ola kestire başı’ lafını söyledim çünkü söylenen her sözün bedelini partimiz ödüyor" dedi.

Başbakan Erdoğan, 2005 yılında yaptığı alt kimlik-üst kimlik tanımını da hatırlattı ve, "Muhalefet partileri de şimdi benimle aynı noktadalar" dedi. Erdoğan, "Tüm etnik kimlikler anayasal kimlik ve vatandaşlıktan sonra gelir" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, "Çok yoruldunuz, dinlenin" diye seslendiği milletvekillerinden, bölgelerine giderek vatandaşların sorunlarını dinlemesini istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...