'Erdoğan neden Bursaspor atkısı takamadı?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, Bursa'ya yeni stat yapımı ve Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylar nedeniyle iktidara yüklendi. Kaleli'nin hedefinde Bülent Arınç da vardı.

Anadolu Ajansı 26.05.2011 - 00:30

'Erdoğan neden Bursaspor atkısı takamadı?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli yazılı bir açıklamayla iktidarı ve AK Parti'nin Bursa adayı Bülent Arınç'ı eleştirdi.

Kaleni'nin Bursa'ya yeni stat yapımı ve Beşiktaş maçı öncesi yaşanan olaylardan yola çıkarak yaptığı değerlendirmelerde, Başbakan Erdoğan'ın mitingde neden Bursaspor atkısı takamadığını sordu.

Kaleli, "Başka kulüplere Hazine desteğiyle ve sıfır maliyetle anahtar teslimi stat yapan bu iktidar, Bursa'nın stadını neden Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne yaptırmıyor? Kendilerine Bursa'dan yükselen tepki çığlıkları üzerine bile stadın tamamını yapmak yerine maliyetin sadece üçte birini karşılıyor'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli'nin açıklamaları şöyle:

— ''Bursa mitinginde Bursaspor atkısını bile takamayan Başbakan, minnet ediyormuş gibi yeni stat için 50 Milyon TL göndereceklerini söylüyor. Bir nevi, Bursa'nın ağzına bir parmak bal çalıyor.

— Yerel seçimlerde oldu bittiye getirip bir proje attılar, kendilerine göre bir yer seçtiler. Büyükşehir Belediye Başkanı, işadamlarına 'pamuk eller cebe' dedi. Baktılar sokakta Bursaspor ile ilgili tepki var, şimdi çocuk kandırır gibi 50 Milyon TL açıklamasını yapıyorlar. İki yıldır 'Atatürk Stadı, Bursa'nın ikinci stadı olarak kalacak' diyorlardı. Şimdi de 'yeşil alan olacak' diyorlar. İki yıl sonrada buraya alışveriş merkezi yapacağız derler.

"MİSAFİR BÜLENT ARINÇ"
— Bugüne kadar her konuda Bursaspor üzerinden siyaset yapan, destek için topladığı paralarla gazetelere çıkıp beyanat verenler, bugün Bursa'dan aday olamadığı için şimdi söylenenlere cevap verme görevi bu kentte misafir olan AKP adayı Sayın Arınç'a düşmüş.

— Bursalılar misafirine saygılıdır ama bu kentteki misafir adaylar bilmelidir ki Bursa'da yaşayan herkes her türlü gerçeğin farkındadır. Bizler de Bursa'da siyaset yaparken de kendisine soracak durumda değiliz... Unutulmamalı, bazı işler Bursa'nın sorunlarına sahip çıkarak çözülür, gözyaşı dökerek değil...

"STAT NEDEN YIKILMAK İSTENİYOR"
— Kendilerini dev aynasında görenler, sözde 2023 vizyonundan bahsedenler, bir stat işindeki vizyonsuzluğu nasıl açıklayacaklar? Bursa gibi büyük bir şehirde hazır UEFA kriterlerine uygun bir stadımız varken yenisi yapılınca neden yıkılmak isteniyor? Yarın bir başka takımımız süper lige çıkarsa ne olacak? Acaba, bu stadın yıkılmasının ardında rahatsız olunan başka şeyler mi var?

"VALİ UZAYDAN MI GELDİ?"
— Sayın Arınç, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylarla AKP iktidarının bir ilgisi olmadığını söylüyor. Acaba Sayın Vali uzaydan mı geldi? Sayın Vali'yi AKP iktidarı atamadı mı? Kimseye danışmadan, yaşadığı şehrin havasını koklamadan, taraftar psikolojisini değerlendirmeden ve gerekli istihbarat çalışmasını yaptırmadan ya da gelen istihbarat varsa göz önüne almadan, Bursa'nın imajına ve Bursaspor'a zarar veren, bu olaylara tek başına aldığı kararla Sayın Vali sebep olmadı mı?

"NEDEN ATKI TAKAMADI"
— Türkiye'de ilk kez ve Bursa gibi bir huzur kentinde asayiş sorunu ve güvenlik nedeniyle bir maç oynanmazken, devlet otoritesi sarsılırken, görevlerini yerine getiremeyen Sayın Vali ve İl Emniyet Müdürünü açığa almayarak yine sahip çıkan bu iktidar değil mi? Ortaya çıkan zararın faturasını ödetmek yerine 'Sayın Vali'nin olaylarda kabahati yok' diyerek ona arka çıkan yine bu iktidarın İçişleri Bakanı değil mi? Madem iktidarın hiçbir sorumluluğu yok, neden Sayın Başbakan Bursaspor atkısı takamadı?

"MALİYETİN SADECE 3'TE 1'İ"
— Başka kulüplere Hazine desteğiyle ve sıfır maliyetle anahtar teslimi stat yapan bu iktidar, Bursa'nın stadını neden Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne yaptırmıyor? Kendilerine Bursa'dan yükselen tepki çığlıkları üzerine bile stadın tamamını yapmak yerine maliyetin sadece üçte birini karşılıyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...