Cumhurbaşkanı Erdoğan Nevşehir'de konuştu

İsim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hani ben diyorum ya bir popstar çıkardılar doğru söylemiş miyim? İyi saz çalıyormuş, öyle diyorlar. Sesi de güzelmiş, öyle söylüyorlar. Hayırlı olsun'' dedi.

ntv.com.tr 28.05.2015 - 16:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nevşehir'de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nevşehir'de halka hitap etti.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün akşam katıldığı bir televizyon programında saz çalmış ve türkü söylemişti.

İsim vermeden Demirtaş'ı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hani ben diyorum ya bir popstar çıkardılar doğru söylemiş miyim? İyi saz çalıyormuş, öyle diyorlar. Sesi de güzelmiş, öyle söylüyorlar. Hayırlı olsun. 6-8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne sebep olan bu değil miydi?'' diye sordu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Biz milletin gönlünde yer edinmenin çabası içinde olduk. Bugüne kadar Nevşehir'i hiç utandırdık mı? Hacı Bektaş hazretleri ne diyor: 'Dostumuzla beraber yaralanır kanarız, her nefeste aşk ile yaradanı ararız. Erenler meydanına vahdet ile gir de gör, kırk budaklı şamdanda kırkımız bir yanarız.' Biz hep milletimizle birlikte yaralandık, yandık. 25 banka batırdı bizden öncekiler. Milliyetçilik lafla değil ülkeye hizmetle olur. IMF'ye borçlandılar kim ödedi biz ödedik sıfırladık şimdi IMF bizden borç istiyor. Altyapı üst yapı yatırımlarıyla Türkiye'yi sıçrattık. 24 havalimanı vardı şimdi 55 tane var. Nereden nereye? Olay bu. Türkiye'yi hızlı trenle biz tanıştırdık. Biz gelen kadar var mıydı böyle bir şey? Yoktu.

''ONLAR BORÇLANDI BİZ ÖDEDİK''

Türkiye genelinde 617 tane ambulans vardı biz üzerine 3 bin 450 tane ambulans ilave ettik. Şimdi helikopter jet ambulanslarımız var mı? Bizden önce toplu konut 43 bindi. Biz 12 yılda 657 bin toplu konut inşa ettik. İşçi memur kardeşime sesleniyorum başbakan koltuğuna oturdum önüme işçinin memurun alacağını koydular 15 katrilyon. Dedim ki ilk işimiz bu parayı ödemek olacak. Hemen bu parayı ödedik. Onlar borçlandı biz ödedik.

''BİZİ İNİM İNİM İNLETTİNİZ''

Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar. Sizin biz geçmişinizi, cemaziyülevvelinizi biliyoruz. Siz memuru, işçiyi sömürdünüz. Hastane kapılarında bizi inim inim inlettiniz. Benim işçi kardeşim, memur kardeşim eczaneden ilacını alamıyordu. İstediği hastaneye gidemiyordu. Milletini sevmek budur. İnsanını sevmek budur. Milliyetçilik budur. Öyle lafla milliyetçilik olmaz.

''ADAM GİBİ ADAM OLUN''

Yüzde 52'yle seçilmiş cumhurbaşkanına idam' başlığını attılar, üzerine de benim resmimi koydular. Bir de kurnazlık yapıyorlar. 'Biz böyle bir şey yapmadık'. Dürüst olun dürüst. Adam gibi adam olun. O dolarlarınız, o paralarınız, o sermayeleriniz, o şirketleriniz, sizi hiçbir zaman, bilesiniz ki o büyük hesap gününde, o hesaptan kurtarmayacak.

''YANLARINA ERMENİ LOBİSİNİ NEW YORK TIMES GAZETESİNİ DE ALDI...''

Şimdi bu paralelciler ne yaptıklarını görüyorsunuz. Yeni Türkiye'nin inşası için düşündüklerimi milletimle paylaşacağım. Böyle olunca bunlar ittifaka girdiler. Aslında bu ittifak en başından beri vardı ilk defa bu kadar genişledi. Bölücü örgütle paralel örgüt bir oldu. Yanlarına Ermeni lobisini New York Times gazetesini de aldı Türkiye'de siyaseti dizayn etmeye çalıştılar. Siyaset mühendisliği ana muhalefetin zaten genlerinde var. Milliyetçi olduğu iddiasındaki parti de geçmişine ve tabanına ihanet pahasına bu ittifakta yerini aldı.

''KENDİSİNE PRENS OLARAK DA BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN GÜDÜMÜNDEKİ PARTİYİ SEÇTİLER''

Kendisine prens olarak da bölücü örgütün güdümündeki partiyi seçtiler. Hep birlikte onun için çalışıyorlar.

''İYİ SAZ ÇALIYORMUŞ DİYORLAR, SESİ DE GÜZELMİŞ ÖYLE SÖYLÜYORLAR''

Hani ben diyorum ya bir popstar çıkardılar doğru söylemiş miyim? İyi saz çalıyormuş, öyle diyorlar. Sesi de güzelmiş, öyle söylüyorlar. Hayırlı olsun. 6-8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne sebep olan bu değil miydi? Bir yandan da milleti tehdit etmekten geri durmuyorlar. Neymiş efendim, bölücü örgütün ve paralel yapının desteklediği parti barajı aşamazsa kriz çıkarmış, erken seçime gidilirmiş. Kim söylüyor bunu, bir yanda milliyetçi olduğu iddiasındaki partinin genel başkanı söylüyor. Böyle bir yanlış olabilir mi  Bunu nasıl söylersin  Bu ülkenin güvenlik güçlerini tepeden tırnağa nasıl yok farz edersin  Bu ülkede hukuka, yasalara ters hareket edenler gerekli muameleyi görür.

''NE AYDINI, BUNLAR KARANLIK''

Vesayete niyetlenmek Van'da bilboardlara kan akan musluk resimleri asmaktır. Vesayeti istemek, bölgenin her yerinde vatandaşlarımızı kendilerine oy vermeleri için tehdit etmektir. Vesayeti desteklemek Diyarbakır'da 3. kattan atılan, bıçaklanarak otomobille üzerinden geçilen Yasin Börü'nün katline ses çıkarmamaktır. Bu sözde aydınların 6-8 Ekim olaylarında öldürülen 50 kişi için bildiri yayınladıklarını duydunuz mu, gördünüz mü  Ne aydını, bunlar karanlık, karanlık. Bunların hiçbir milli meselesi yok. Hiçbir milli mesele için bir bildiri yayınladıklarını görmedik, göremezsiniz. Çünkü bunlar hiçbir zaman benim milletimin canının, inancının, kültürünün, tarihinin, değerlerinin yanında yer almadılar. Bunlar her zaman milletin karşısında oldular.''

Sayfa Yükleniyor...