Erdoğan: Ortam güzel, TSK gelmeliydi

Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyonda soruları yanıtlayan Erdoğan, ''TSK, bugüne kadar hep buradaydı. Gelmeliydiler. Çok güzel bir ortam var. Hep bunu özledik. Kimse rahatsız olmamalı'' şeklinde konuştu.

29.10.2010 - 22:30

Erdoğan: Ortam güzel, TSK gelmeliydi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resepsiyona eşi Emine Erdoğan olmadan katıldı.

Başbakan Erdoğan, daha önce "Resepsiyona eşinizle mi gideceksiniz? sorusuna, "Ben şu anda düşünmüyorum ama gerekirse eşimle de giderim, gitmeme mani bir hal yok. Belki kızımla giderim belli olmaz" yanıtı vermişti.

Erdoğan gazetecilerin resepsiyonla ilgili soruları üzerine, ''Bu gecenin resepsiyonu burasıdır. Bunun dışında resepsiyonu doğru bulmuyorum. Cumhurun başının daveti burada, cumhur da burada'' dedi.

Erdoğan, ''Askerlerin ayrı bir resepsiyon düzenlemesini nasıl buluyorsunuz?'' şeklindeki soruyu cevaplarken de, ''Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar hep buradaydı. Gelmeliydiler. Çok güzel bir ortam var. Hep bunu özledik. Kimse rahatsız olmamalı'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılmadığının hatırlatılması üzerine ise Kılıçdaroğlu'nun yeni genel başkan olduğunu ifade ederek, ''Siyasete alışacak'' dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında Cumhurbaşkanı'nın salona girişinde ayağa kalkarken, eski Genel Başkan'ın oturduğunu belirterek, ''İlkeniz olacak. İlkeniz olmazsa rüzgar önünde yaprak gibi eğilirsiniz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...