Erdoğan ÖSYM Başkanı'nın notunu kırdı!

"YGS'de kopya yok, şifre ise neticeyi ilgilendiren bir konu değil" diyen Başbakan Erdoğan, ÖSYM Başkanı Ali Demir’in "süreci iyi yönetemediğini" de söyledi.

02.05.2011 - 00:54

Erdoğan ÖSYM Başkanı'nın notunu kırdı!

27 Mart’ta gerçekleştirilen YGS’deki şifre iddialarıyla ilgili 3 Nisan’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12 Nisan’da da Başbakan Erdoğan, ÖSYM’den gelen açıklamalardan tatmin olduklarını belirtmişlerdi.

Geçen Salı yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basının karşısına geçen Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de, bir soru üzerine "...O gün itibariyle ben tatmin oldum, onu birkaç gün sonunda savcılık soruşturması sonucunda tekrar değerlendirme yaparız" demişti.

YGS’deki 'şifre' hakkında son açıklama ise Başbakan Erdoğan’dan geldi. "Şifre neticeyi ilgilendiren bir konu değil" diyen Erdoğan, Başkan Ali Demir’in süreci iyi yönetemediğini de söyledi.

Show TV'deki Siyaset Meydanı programında soruları yanıtlayan Erdoğan, ÖSYM Başkanı Demir'e "YGS'de kopya var mı?" diye sorduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

"Aslolan nedir, kopya var mı yok mu?

Kopya varsa tehlike ama yoksa şifreydi, sehvendi bunlar detay ve teknik şeyler. Neticeyi ilgilendiren şeyler değil.

"BAŞARI ORANI DÜŞTÜ"
Ben bunu Başkan’a sordum ve 'kesinlikle kopya yok' dedi. Daha sonra teknik bir takım şeyler önümüze geldi ve değerlendirme yaptık. Baktık ki, önceki imtihanlara göre alınan neticelerde düşüş var yani başarı oranlarında düşüş var.

Başkan süreci iyi yönetememiştir ama bu kopya ya da öğrencilere zulüm değildir..."

SURİYE VE 1 MAYIS
Öte yandan Erdoğan, Suriye'den Türkiye'ye mülteci akının devam edebileceğini söyledi. Erdoğan "Suriye'nin bölünmesini istemiyoruz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin de, ''Ben bu yıl için gerçekten mutluyum, memnunum, şundan dolayı; sendikalarımız bu defa gerçekten güvenlik güçleriyle çok iyi bir diyalog içinde oldular, ellerinden gelen bütün tedbiri aldılar'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...