Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Meydanı'nda 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreninde konuştu.

Başbakan'ın gündeminde paralel örgüt hedefinde ise muhalefet vardı. CHP'nin paralel örgüt ile ittifak halinde olduğunu savunan Erdoğan, ''Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz, olsa olsa yolsuzluk yaparlar'' dedi.

Başbakan Erdoğan konuşmasında, paralel örgütün CHP'yi de, MHP'yi de parmağında oynattığını öne sürdü.

Meclis'ten geçen internet yasası ile ilgili de konuşan Erdoğan, ''Bu yasayla internete asla sansür gelmiyor. Bu yasayla insanların özel bilgileri asla fişlenmiyor. Tam tersine bu yasa interneti daha güvenli hale getiriyor. Hatta daha özgür hale getiriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bunlar eser ortaya koyamazlar. Bunlar yapmaya değil, hep yıkmaya geldiler. Kardeşlerim bunlarda dürüstlük yok, akşam başka sabah başka konuşurlar. Bu oyunu bugüne kadar siz bozdunuz yine siz bozacaksınız. Şu Kartal'da ne varsa yine bizim dönemimizde var.

'ÇÖP DAĞLARINI HATIRLIYOR MUSUNUZ?'
Kartal bir yanlışa kurban gitti, bu yanlışı bu dönemde düzelteceğinize inanıyorum. 30 Mart sonrası Kartal’da çok farklı bir dönem olacak. 1994 öncesindeki çöp dağlarını hatırlıyor musunuz? O çöp dağlarını 1 yılda kaldırdık biz. Bütün bu adımlarla beraber, bu suları akmayan, havası kirli İstanbul'u, trafiğinden, özellikle toplu taşım kültüründen uzak İstanbul'u bu hale getirirken, şimdi milletimizin kimin neye hizmet ettiğini gördüğü bir İstanbul'a ulaştık ve bundan dolayıdır ki sizler bizi hiçbir zaman bir kenarda bırakmadınız.

Hep bizimle yürüdünüz bu yolda ve bundan sonra da yine beraber yürüyeceğimize inanıyorum. Çünkü yaşanabilir bir şehir bizimle beraber oldu. İstanbul'un kaynakları peşkeş çekilmişti. Bakınız, göreve geldiğimde CHP'den belediyeyi devraldım. 2,5 milyar dolar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin borcu vardı. Teslim ederken 1,2 milyar dolarla teslim ettim borç olarak. Oradan oraya düşürdük. Yatırımlar hariç, yaptığımız yatırımları konuşmuyorum. Bütün bu yatırımları yaptık ve bunun yanında da bu adımları attık. İşte dürüst olmak bu.

'153 YILLIK HAYALİ BİZ GERÇEKLEŞTİRDİK'
İstanbul yolsuzluklar nedeniyle tarihinin en karanlık günlerini yaşadı. Yolsuzluk batağındaki İstanbul'u aldık bugünlere getirdik. Yolsuzlukları bitirdiğimiz için Marmaray'ı inşa ettik. 153 yıllık Sultan Abdülmecid'in hayalini biz gerçekleştirdik. Yolsuzluklara son verdiğimiz için 3. köprü inşaatına başladık. 2,5 milyar dolara mal olacak inşallah bir 3. köprü var. Yolsuzlukları kestiğimiz için 3. havalimanına başlıyoruz. 42 milyar dolar... Kardeşlerim dikkat edin, buna biz para vermeyeceğiz. 20 yıllığına müteahhit firmalara bunu verdik ve bu süreç içinde de biz bu adımları attık. Kanal İstanbul'un adımlarını atıyoruz. Şunu herkes bilsin, yolsuzluk yapılmasına izin vermeyiz. Yolsuzluk yapana da asla ve asla müsamaha göstermeyiz. 1994'te yolsuzluk içindeki İstanbul'u biz CHP'den devralmıştık.

'ÖNCE GEÇMİŞİNDEKİ KARA LEKELERİ TEMİZLE'
Şu anda o CHP, yolsuzluk iddiasıyla partiden attığı birini aday yapıyor. Yolsuzluk klasörünün önünde resim çektiriyor malum CHP'nin genel müdürü. Ondan sonra da adına yolsuzluk düzenlemesi yapan bu zat, adam, kalkıp onu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapıyor. Bu nasıl bir anlayış? Bunlar mı yolsuzluğu sorgulayacak?

Önce geçmişindeki kara lekeleri temizle. Genel müdür iken yaptığınız pislikleri temizleyin. SSK'nın genel müdürü olduğu zaman biz hastanelerde kuyruklarda değil miydik? Eczanelerden ilacımızı doğru düzgün alabiliyor muyduk? Doktor reçete veriyor. Gidiyoruz Kartal SSK'ın eczanesine, ilaçların yarıdan fazlası yok. Şimdi böyle bir sıkıntı var mı? İstediğin eczaneden gidip ilacını alabiliyor musun? Hastanelerimiz nasıl? Koğuş sistemleri kalktı mı? Her geçen gün daha iyiye gidiyor. Farkımız bu. Bunlar yolsuzluğu sorgulayamaz. Bunlar olsa olsa yolsuzluk yaparlar.

'ONUN SAYESİNDE KAYSERİ SUCUĞA DOYDU'
Bu CHP'nin Genel Müdürü o koltuğa oturduğu günden beri eline tutuşturulan kağıt parçalarını sallayıp yolsuzluk iddiasında bulunuyor. Kayseri'de yolsuzluk var diye ortaya çıktı. Sayesinde Kayseri sucuğa doydu. Çünkü belediye başkanımız bol bol dava kazandı. Kazandığı paraları alıyor, vatandaşa orada sucuk dağıtıyor. Ben de kazandım ha onu da söyleyeyim. Uygun bir zamanda fakir fukaraya, garip gurebaya buralardan bir şey yapacağız.

Bir bakanımızla ilgili üniversite sınavında yolsuzluk yaptığı iddiasında bulundu. Elindeki belgenin sahte olduğu hemen anlaşıldı. Rezil oldu. Bu böyle birisi. Şu anda da eline belgeler tutuşturuyorlar. CHP genel müdürünü sadece bir araç olarak kullanıyorlar. Eline ne verirlerse onu sallıyor. Lütfen ittifaka dikkat edin. Paralel örgütle CHP ittifak halinde. Şimdi ben buradan CHP'li kardeşlerime de sesleniyorum; geçenlerde yine çıkıp grup toplantısında elinde bir şeyler sallayıp duruyor. Ey genel müdür unutma, senin genel başkanın Baykal'la ilgili o görüntülü hazırlıkları yapanlar da şu anda senin eline bunları verenlerdir, bunu bilesin.

O genel başkanın o görüntülü kaseti dağıtıldığı zaman Anayasa görüşmelerini yapıyorduk. O zaman Ulaştırma Bakanıma dedim ki, 'Süratle hemen müdahale edin. Ne yapın edin bu yayını durdurun'. Yarım saat geçmedi o yayın durduruldu. Bunu yapan biziz, biz durdurduk ve o sayede bu genel müdür partiye genel başkan oldu. Bitmedi. Aradan bir süre geçti. Genel başkan yardımcısı olan zat, onunla da ilgili bir görüntülü CD yayınlandı. Onu da engelleyen biz olduk.

'PARALEL ÖRGÜT CHP VE MHP'Yİ PARMAĞINDA OYNATIYOR'
Çünkü yağmur gibi CD'ler geliyordu. Biz bunları ahlaki, manevi değerlerimize ters gördüğümüz için bunları durdurduk. Seyirci kalmadık bunlara. Aynı şekilde Sayın Bahçeli'nin yanındaki milletvekillerine, grup başkanvekillerine yönelik aynı görüntüler yayınlandı. Bunları da durduran, engelleyen biz olduk ama bunlara iyilik olmadı. Şu anda bunlar ellerinde bazı CD'lerle dolaşıyorlar. Neyle dolaşırsanız dolaşın. Önce siz aynaya bakın aynaya. Çünkü bu paralel örgüt sizleri parmağında oynatıyor. MHP'yi de CHP'yi de parmağında oynatıyor. Paralel örgüt iftiralarını CHP genel müdürünün eline veriyor. İftiralarını, çamurlarını onun üzerinden atıyorlar. 2010’daki kaset komplosu sıradan bir olay değildi. Eski genel başkan gitti şu andaki genel müdür göreve geldi.

'İNTERNET KALKMIYOR, KONTROL ALTINA ALINIYOR'
Şimdi internetle ilgili bir çalışma yapıyoruz. Niye? Bu ahlaksız yayınlar olmasın diye bu adımları atıyoruz. Dikkat ediyorum da bazı çevreler nedense yok düşünce, fikir özgürlüğünü engellemekmiş. İnternet kalkmıyor, kontrol altına alınıyor.

Özel hayat ihlal edildiğin mahkemeye başvuruyor 5 gün sonra karar çıkıyor erişim engelleniyordu. Biz ise birisi mağdur mu oldu burada TİB bunu inceliyor kararını veriyor erişimi mahkeme kararına kadar engelliyor. Erişimi geçici olarak bloke etmeyi sansür olarak nitelendirmek sadece art niyettir. İnternete sansür gelmiyor. Yani bu ahlaksızlıklar, bu yolsuzluklar devam mı etsin? Bu ülkede insanları itibarsızlaştırma hareketleri devam mı etsin?

Türkiye'yi kasetler yoluyla, kayıtlar yoluyla hukuk ihlallerinin yapıldığı bir ülke olmaktan çıkarıyoruz ve çıkaracağız. Şantaja, komploya, özellikle de kasetler yoluyla siyasete müdahaleye son verecek, sandığın, milli iradeninin gücünü daha da arttıracağız. Özgürlükleri sonuna kadar savunduk ve savunuyoruz. Ama kişilik haklarına müdahale, özel hayatın gizliliğini ihlal, özgürlük değildir. Meseleyi anlamadan, ne olduğunu bilmeden, öğrenmeden, 'sansür' diyerek, 'yasak' diyerek insanları sokağa çıkarmak isteyenler, farklı niyetlerin, farklı gayelerin peşindedir.

Okullarımızı fiber internet ile biz buluşturduk. Biz internete hayır demiyoruz, güvenli internet diyoruz. Paralel devlet çeteleri ile de sonuna kadar mücadele edeceğiz. Devletin imkanlarını kullanarak bunları yurtdışına servis edenlerden bunun hesabını soracağız. Türkiye'de özgürlüklerin, demokrasinin önünü daha da açacağız.

Bir kısım yargıda güvenlikte yapılan yanlışları gördünüz. Buralarda insanların itibarını nasıl yerler altında süründürdüler gördünüz. Fakat bu iftiralar tutmayacak, iftira atanlar kendi iftiralarında boğulacaklar. Biz huzurunuza hizmetleri anlatmak için geliyoruz birileri de iftiraları atmak için geliyor bizim farkımız bu.''