Erdoğan: Paranın Musevisi olur mu?

Başbakan Erdoğan, Galataport projesi için karşılarına engel çıkarıldığını belirterek, “Biz Galataport’u sahiplendik, verdik. 'Bak gitti Yahudi’ye, Musevi’ye verdi’ dediler. Paranın Musevisi, Müslümanı olur mu?” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.03.2009 - 09:41

Erdoğan: Paranın Musevisi olur mu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı tarafından Conrad Otel'de düzenlenen ''Büyük Beşiktaş Buluşmaları-1'' toplantısına katıldı.

"ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYÜ YAPACAĞIZ"
Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, önemli bir projelerinin de üçüncü köprü olduğunu söyledi.

Erdoğan, ''Hemen buna karşı çıkmaya başladılar. Ama buna karşı çıkanlar, hatırlarsanız birinci köprüye de ikinci köprüye de karşı çıkmıştı. Şimdi buna da karşı çıkıyorlar, daha adını duyar duymaz'' şeklinde konuştu.

Üçüncü köprüyü kuzeye yapacaklarını ve bunun üstünden ekseriyetle ağır vasıtaların geçeceğini vurgulayan Erdoğan, uluslararası, şehirlerarası trafiğin tamamen üçüncü köprüye kaydırılması ve böylece şehir içinde ağır vasıta kalmaması arzusunda olduğunu dile getirdi.

"PARANIN MUSEVİSİ, MÜSLÜMANI OLUR MU?"
Bazı projelerde kendilerine engel çıkarılldığını ifade eden Erdoğan, ''Biz Galataport'u sahiplendirdik, verdik. Karşımıza kimler dikildi? Bu ülkenin insanları dikildi. Ne dediler bize? 'Bak gitti Yahudi'ye verdi, Musevi'ye verdi' dediler. Arkadaşlar şu anda Galataport, eğer ihaleyi alan firma işine başlamış olsaydı belki de hizmet ediyor olacaktı. Paranın Musevisi, Müslümanı olur mu ya? İmanın Musevisi, Müslümanı olur mu?” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Galataport projesinde bunun mücadelesini verdiklerini belirterek, ''Ve yılmış değilim, onu söyleyeyim'' dedi.

Aynı şeyi Haydarpaşa projesinde de yaptıklarını belirten Erdoğan, her iki projenin kendisinin rüyası olduğunu anlattı.

"BAŞBAKAN OLDUĞUM HALDE AÇIKLAYAMAM"
Başbakanlık Çalışma Ofisinin karşısında bir otel inşaatının sürdüğünü de anımsatan Erdoğan, ''Bu otelin çilesini ben bilirim. Ne engeller kondu oraya. Orayı bugünkü haline getirene kadar orayı yapanların ben ne çile çektiğini bilirim. Ama gel gör ki açıklayamam. Niye? Açıklasam farklı engeller çıkar. Bak, başbakan olduğum halde açıklayamıyorum'' diye konuştu.

"DÜŞMANA GEREK YOK, İÇERİDEKİLER YETİYOR"
Erdoğan, daha pek çok eser ortaya konulacakken 'de içten engellerin çıktığını belirterek, ''Dışarıda düşman aramaya gerek yok, içerdekiler yetiyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...