Erdoğan progerie hastası Gamze'yle

Almanya'da bulunan Başbakan Erdoğan, Avrupa'daki bazı Türk STK temsilcilerini kabul ederken, progerie hastası Gamze Yağar'la da bir araya geldi.

04.02.2014 - 04:50

Erdoğan progerie hastası Gamze'yle

Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere bu ülkeye giden Başbakan Erdoğan, Avrupa'da faaliyetlerini sürdüren bazı Türk sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

Başbakan Erdoğan'ın, Berlin Ritz Carton Otel'deki kabulleri yaklaşık 2,5 saat sürerken, halk arasında erken yaşlanma hastalığı olarak bilinen progerie hastası 14 yaşındaki Gamze Yağar da Erdoğan'ın görüştüğü isimler arasındaydı.

Almanya'da yaşayan Kayserili bir ailenin çocuğu olan Yağar, Başbakan Erdoğan'a kendi yaptığı resimlerinden oluşan 2014 yılı takvimini hediye etti.

Başbakan'a Türkiye'de kendisiyle aynı hastalığa sahip kişilerle buluşma isteğini ileten Yağar, Başbakan'dan bu konuda olumlu yanıt aldı.

"BAŞBAKANIMIZIN ARKASINDAYIZ ARKADAŞ"
Öte yandan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Avrupa Genel Başkanı Cahit Kerenciler, görüşmenin ardından, Avrupa'da faaliyet yürüten Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri olarak Başbakan Erdoğan ile görüşmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Kabulde, Başbakan Erdoğan'a özellikle Almanya'da yaşayan Türkler'in problemlerini aktarma fırsatı bulduklarını ifade eden Kerenciler, "Başbakanımız da Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşlarına sahip çıkarak sorunlarının çözülmesi bazında üzerine düşeni yapacağını ifade etti" dedi.

Kerenciler, ''Biz hepimiz başbakanımızın arkasındayız arkadaş. Onu sevdiğimiz için. Allah yar ve yardımcısı olsun'' ifadesini kullandı.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...