AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 2. Gençlik Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, MHP’nin aylardır AK Parti hakkında ağza alınmayacak ithamlarda bulunduğunu söyledi.

Erdoğan, “''Türk siyasi tarihinde görülmemiş bir seviyesizlikle, görülmemiş bir üslupsuzlukla, nezaketsizlikle, AK Parti'ye iftiralar atıyorlar. Bizi terörle teröristlerle kol kola göstermeye çalışanlar, gerçek yüzlerini şu iki hafta içinde, ayan beyan ortaya koydular. CHP ile aynı saftalar. BDP ile aynı saftalar. Yetmedi İmralı ile dahi aynı görüşte, aynı fikirde, aynı yaklaşım içinde oldular. Anayasa değişikliğine karşı çıktılar.

CHP, MHP için önceleri biliyorsunuz ben, 'Bunlar ruh ikizi' diyordum. Şimdi değişti, ben bu ikiliye BDP de katıldığı için, onlar için artık, 'Ruh üçüzü' diyorum. Bunlar 'istemezük familyası' Bunlar Türkiye'de hiçbir dönemde, hiçbir değişim hareketine omuz vermediler.

Bakın gençler, bulunduğunuz illerde araştırın, arayın, sorun Allah aşkına. Bunlar tabii tek başına hiç iktidar olamadılar, ama kenarından köşesinden tutundular. O tutundukları dönemlerde bile ne yaptılar? O bulundukları şehirde, yaptıkları yatırımlar nelerdir? Bir araştırın sorun, bir de şu yedi buçuk sene de neler yapıldı, bunlara bakın.

Bizim herşeyimiz açık, net. Bunlar millete nefes aldıracak, hiçbir reformun arkasında olmadı. Bunlar statükoyu değiştirecek hiçbir girişime omuz vermediler. Türkiye'yi büyütecek hiçbir hayırlı faaliyet içinde olmadılar. Bunların tek bildiği MHP'nin, CHP'nin onlarla birlikte BDP'nin tek bildiği karşı çıkmaktır. Aka kara, karaya ak demektir. Çözüme karşı olanlar, değişime karşı olanlar, demokratikleşmeye karşı olanlar aynı yolun yolcusu olduklarını ortaya koydular” dedi.