Erdoğan: Savcılar seni bekliyor, yap müracatını

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “4+4+4” düzenlemesiyle 20 milyarlık ihaleyi gizlediği iddialarına yanıt veren Başbakan Erdoğan, “İddianı ispatlayacaksın. Savcılar seni bekliyor ya, yap müracaatını” dedi.

06.04.2012 - 13:34

Erdoğan: Savcılar seni bekliyor, yap müracatını

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi'nde konuşma yaptı.

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “4+4+4” düzenlemesi için ortaya attığı 20 milyar dolarlık ihale yolsuzluğu iddiasına yanıt verdi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''Tilki yetişemediği üzüme 'koruk' dermiş. Ana muhalefetin lideri, ikide bir '4+4+4' ile ilgili olarak onun üzerinden hemen getiriyor 20 milyar dolarlık bir meseleden bahsediyor. TL miydi dolar mıydı? TL ise avantajlıyız. Böyle bir şeyi ikide bir söyleyip duruyor.

Bakın iddia eden iddiasını ispatla mükelleftir. Senin böyle bir iddian varsa iddianı ne yapacaksın, ispatlayacaksın. Bu ülkede yargı ne işe yarar? Savcılar seni bekliyor ya, yap müracaatını. Ver dilekçeni oraya. Elinde hangi belge varsa ver dilekçeni oraya. Şu iktidarı onlar yargılasınlar. Meydanlarda konuşmakla bir yere varılmaz.

Biz Fatih Projesi ile elektronik tabletlerle bu ülkede bir çağı geride bırakıyoruz, bir çağı açıyoruz. Açtığımız bu çağ 'özgüven çağı'dır. Bu çağ, aynı anda bizim yavrularımızın dünya ile hemen aynı anda onlara ulaşabilme, buluşma çağıdır. Bunu yapacağız, yapmak durumundayız.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...