Erdoğan: Silah bırakanı terörist görmüyoruz

Başbakan Erdoğan, PKK’lılara çağrıda bulunarak “Silaha bulaşmamış, silahı elinden bırakan varsa gelsin. Onları terörist olarak görmüyoruz, görmek istemiyoruz” dedi.

Anadolu Ajansı 03.11.2009 - 14:49

Erdoğan: Silah bırakanı terörist görmüyoruz

Başbakan Recep Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, demokratik açılım sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

''Geriye dönüşleri şova dönüştürenleri, ben sil baştan derken, geriye dönüşler noktasındaki düşüncemi söyledim. Demokratik açılım sürecini değil'' diyen Erdoğan, demokratik açılımda sonuna kadar gideceklerini yineledi.

PKK’lıların gelişini şova dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: ''Biz, birilerinin emriyle buraya gelen değil, ya 221. maddeden istifadeyle, demokratik açılım sürecinden istifadeyle, silaha bulaşmamış, silahı elinden bırakan varsa, 'buyur gelsin' diyoruz. Zaten 221. maddede her şey açık ve net. Onları, terörist olarak görmüyoruz, görmek istemiyoruz. Varsa, zaten karşılığını bulacaktır.

Ülkenin hassasiyetlerini hiçe sayanları, bu sürecin üzerine gölge düşürmek isteyenleri, sorumlu, sağduyulu davranmaya, aklı selime davet ediyorum. Bu süreç, büyük Türkiye özlemi içinde olanlar ile Türkiye'yi zaafa uğratmak ve bundan kendilerine çıkar sağlamak isteyen, bir avuç istismarcının apaçık ortaya çıkacağı süreçtir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...