Erdoğan: Şimdi verin hesabını

Brüksel saldırganlarından birinin Türkiye'de yakalanıp sınırdışı edildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ama onlar serbest bıraktılar, hadi bakalım şimdi verin hesabını'' dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 25.03.2016 - 14:57 | Son Güncelleme : 25.03.2016 - 20:20

erdoğan yozgat.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat Sorgun'da toplu açılış töreninde konuştu.

''ŞEHİT SAYISI 300'Ü GEÇTİ, TERÖRİSTLERİN KAYIPLARI BUNUN EN AZ 10 KATI''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuz ayından bu yana geçen sürede terörle mücadele sırasında ülke genelinde şehit sayısının 300'ü geçtiğini belirterek, teröristlerin yurt içinde ve yurt dışında verdikleri kayıpların bu sayının en az 10 katı olduğunun altını çizdi.

"VATAN HİZMETİNE KOŞAN TÜM EVLATLARIMIZIN ALINLARINDAN ÖPÜYORUM"

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Her birinin acısını her an yüreğimizde hissetmekten de kendimizi alamıyoruz. Milletimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz saldırı altındayken, 'Hadi yavrum git ya gazi ol ya şehit' diyerek evlatlarını vazifeye gönderen tüm annelerin ellerinden öpüyorum."

"Annelerin ayaklarının altı niye öpülür? Rabbim cenneti niye annelerin ayaklarının altına serdi " diye soran Erdoğan, "Cennet annelerin ayaklarının altındadır" hadisini hatırlatarak, "Öyleyse annelerin kadri kıymeti farklı. Onun için de 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' diyerek vatan hizmetine koşan tüm evlatlarımızın alınlarından öpüyorum" dedi.

''SAMİMİ DEĞİLSİN, BU ÜMMETİ PARÇALADIN''

İsim vermeden Fethullah Gülen'i sert sözlerle eleştiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

''Devlet içinde devlet yok. Ne paralel devlet ne de bu ayrımcılar. Pensilvanya’dan beddualar sallıyor, ne oldu, hangisi tutuyor? Tutmaz ya, tutmaz, samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, bu milleti, bu ümmeti parçaladın. Bu devletin içerisinde, bu milletin içerisinde temenni ederim ki yanlış istikamette gidenler de bu yanlışlarından vazgeçerler. Bilmiyorlar, hala işin hakikatini bilmiyorlar. Bizim Allah’tan başka ubudiyet görevini yerine getireceğimiz bir güç yoktur. Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz, kula kulluk etmeyiz. Bunun böyle bilinmesi lazım ama bakıyorsunuz ‘o dediyse doğrudur, o söylediyse doğrudur’ mantığıyla hareket edenler var."

''BİZ YAKALADIK, BEYEFENDİLER SERBEST BIRAKTILAR''

Erdoğan, törenin gerçekleştirildiği alanda asılan bir pankartın üzerinde yazılanlara dikkati çekerek, Güneydoğu'da devletin araç gereci ile açılan çukurları anımsattı.

Erdoğan, pankartın üzerindeki yazıyı okuyarak, "(Hendek sahipleri helak edildi.) Şimdi de hendek sahipleri helak ediliyor mu? Bitti, bu kadar" diye konuştu.

"Ne yaparlarsa yapsınlar o hendekleri açanlar, oradaki benim Kürt kardeşlerime oraları zindan edenler bunun bedelini ödüyor, ödeyecek ve sonuna kadar bu devam edecek" şeklinde konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çünkü biz bir şeye inanmışız. Nedir o? Bak onu da güzel seçmişler, (inna fetahna leke fethan mubina), 'muhakkak ki biz sana açık bir fetih verdik', olay bu. İnşallah gönülleri fethede fethede geldik mi, devam ediyor muyuz ve devam edeceğiz. Biz dünyaya sesleniyoruz. 'Dikkat edin' diyordu, 'bak yanlış yapıyorsunuz'. Biz damdan düştük, biz bedel ödedik, yanlış yapıyorsunuz. Ama bunlar bölücü terör örgütünün mensuplarına Avrupa Konseyi'nin yanında çadır kurduruyorlar, oraya teröristlerin resimlerini astırıyorlar. Çadırda da paçavralarını dalgalandırıyorlar. Ne oldu? Bak iki gün sonra ne oldu Alma mazlumun ahını… Yazık oldu o insanlara. Bu tür aciz yönetimler, işte Gaziantep’te biz yakaladık, deport ettik, gönderdik, beyefendiler teröristi kalktılar gereken uygulamayı yapmayıp serbest bıraktılar. Hadi bakalım şimdi verin hesabını. Kardeşlerim terör sadece belli bir ülkenin değil tüm dünyanın sorunudur. İnşallah anlayacaklar."

Erdoğan daha sonra ise Bozok Üniversitesi Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı'nın burada yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

''Terör örgütü, şehit ettiği askerlerimizle, polislerimizle, korucularımızla, sivil vatandaşlarımızla evet, bizim canımızı yakıyor. Ama şundan emin olun, kendisi de bitmek üzere. Güvendiği dağlar birer birer devrilmeye, arkasından çekilmeye başladı.

AB'NİN SIĞINMACILAR İÇİN VERECEĞİ DESTEK

Onların cebinde bir şeyler var, çıkmıyor. Şu anda 'yok 3 milyar avro yılda vereceğiz, sonra bir 3 milyar avro daha vereceğiz...' İnşallah verirler fakat verseler de vermeseler de biz ensarız, onlar şu anda muhacir.

''ULUSLARARASI KAMUOYUNA BİR KEZ DAHA SESLENİYORUM''

Uluslararası kamuoyuna bir kez daha sesleniyorum. Bölücü terör örgütü, adeta alfabedeki tüm harfleri tüketircesine sürekli farklı isimlerle, farklı kısaltmalar altında dünyayı aldatmaya çalışıyor. Hangi ismi, hangi kısaltmayı kullanırsa kullansın, hepsi de aynı örgüttür. İster PKK olsun, ister KCK olsun, ister PYD olsun, ister YPS, YBŞ, TAK... Onlarla birlikte hareket eden DHKP-C olsun, MLKP olsun, TKP/ML olsun, ne olursa olsun... Ülkemizde eylem yapan DAİŞ, benzer yapılardaki örgütler olan El-Kaide, Boko Haram, El-Şebap, ne olursa olsun, bunların hepsi de aynı insanlık düşmanı, demokrasi düşmanı, özgürlük düşmanı yapılardır. Bunu böyle bilelim.''

"TERÖRÜN GÖZÜ KÖRDÜR"

Terör örgütleri karşısında ilkeli bir duruş sergilenmesi gerektiğini belirten Erdoğan, Avrupa'da çok sayıda terörist bulunduğunu, sadece bir ülkeye 4 bin dosya teslim ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Daha sonra Hükümet Başkanına dedim ki 'bakın 4 bin dosya verdim ben size.' O günden bu güne en ufak bir gelişme yok. Ne dedi bana biliyor musunuz? Dedi ki; 'o dosyaların sayısı şimdi 4 bin 500 oldu, hepsi yargıda.' 'Sizin yargı bu kadar ağır mı çalışıyor?' dedim. Hani 'geciken adalet, adalet değildir' diyordunuz, bize hep böyle söylüyordunuz, nedir bu yaptığınız? Şu anda onlar da mülteci konusunda 'yandım' diyenlerden ama terör orada vuracak, onları da vuracak. Bizim atalarımızın güzel bir sözü var 'akılsız başın cezasını ayaklar çeker' diye. Biz de dirayetsiz yöneticilerin cezasını, masum insanlar çekmesin diye bu ikazları yapıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...