Erdoğan: Sorunlar kirli ellerde kördüğüm olmuş

Başbakan Erdoğan, Türkiye'de şu günlerde son 30, 40 yıllık meselelerin bir arada konuşulduğunu belirterek, ''Birbiriyle alakasız gibi görünen, birbiriyle uzak gibi görünen sorunların hangi kirli ellerle kördüğüm haline geldiğini görüyorsunuz'' dedi.

Anadolu Ajansı 10.05.2009 - 17:05

Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Malatya 3. Olağan İl Kongresi'nde bir konuşma yaptı.

Erdoğan, şunları söyledi: ''Her gün kendimizi tazeliyoruz. Ülke meselelerini yeni baştan ele alıyor, değişim siyasetine hız veriyoruz. Yaptıklarımızla yetinmiyor, koşmaya devam ediyoruz. Türkiye'yi kuşatan, kucaklayan bütün evrensel değerleri paylaşan, milletin hukukuna sahip çıkan bir partiyiz.

Muhafazakar demokrat kimliğimizle 71.5 milyon vatandaşımızın hiçbirini ötekinden ayırmaksızın milleti bir bütün olarak sarıp sarmalayan bir siyasi hareketiz. Türkiye'nin bütün meseleleri meselemizdir, derdi derdimizdir, davası davamızdır. Bakın bugün olup biten her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Türkiye şu günlerde son 30, 40 yıllık birikmiş meselelerinin hepsini bir arada konuşuyor. Birbiriyle alakasız gibi görünen, birbiriyle uzak gibi görünen sorunların hangi kirli ellerle kördüğüm haline geldiğini görüyorsunuz.''

Çok daha aydınlık günlerin geleceğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Milletin seçimini, milletin AK Parti'ye olan teveccühünü hala içine sindiremeyenler, hazmedemeyenler var. Ben bunlara cevap verecek değilim.

Bizim hiç kimsenin inancıyla, mezhebiyle, etnik kökeniyle, yaşam tarzıyla işimiz olmaz. Alevi kardeşimin hukuku da bizim omuzlarımızdadır, Sünni kardeşimin hukuku da. Kürt kardeşimin hukuku da bizim omuzlarımızdadır, Çerkez kardeşimin, Lazın, Abazhanın, Boşnakın hukuku da bizim omuzlarımızdadır. Ayrıştırmak, farklılaştırmak bizim siyasetimizde kendisine asla yer bulamadı, bundan sonra da bulamayacak.''

Ekonomide gelişmelerin olumluya dönmeye başladığını dile getiren Erdoğan, ''Dünyada bir kriz oldu, hala devam ediyor. Bütün bu krizle birlikte ülkemizdeki bazı çevreler zil takıp oynamaya başladılar. Seviniyorlar, 'Türkiye kaybetsin, biz kazanalım' diyorlar. Biz de tam aksini söylüyoruz, 'Türkiye kazanacaksa biz kaybedelim' diyoruz. Farkımız bu. Onun için de çok çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.

Erdoğan, 29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den seçilen kadınların oranının diğer partilerin toplamından çok daha fazla olduğunu belirterek, ''Hani konuşuyorlar ya 'Kadına şöyle değer veriyoruz, siyasette kadına böyle değer veriyoruz'. Nerede? Lafta. AK Parti icraatta, fark bu. Kadın haklarının savunucuları hani neredesiniz? AK Parti ne yapıyor, siz ne yapıyorsunuz? Şu anda Erzurum'da İl Genel Meclisi Başkanı bir bayan arkadaşımız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...