Erdoğan: Telsizlere düştü, ne dediler?

Başbakan Erdoğan "Bizi ölümle korkutacaklarını sanıyorlar, biz bu yola başımızı koyduk. Telsizlere düştü, ne dediler: Hedef AK Parti" dedi.

08.05.2011 - 15:21

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Kilis'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Kendilerini, ölümle korkutacaklarını sananların tehditte bulunduklarını ve alçakça saldırılarda bulunduklarını belirten Erdoğan, ''Hangi alçakça saldırıyı yaparlarsa yapsınlar, hangi tezgahı kurarlarsa kursunlar, hangi çirkin senaryoya başvururlarsa vursunlar biz bu yola başımızı
koyduk, Allah'ın izniyle dönmeyecek, vazgeçmeyecek, yılmayacağız'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kilislilerin 12 Eylül halk oylamasında, yüzde 67 oy oranıyla Anayasa değişikliğine ''evet'' dediklerini anımsatarak, ''Demokrasiye, özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, büyük Türkiye'ye destek verdiğiniz için, sizlere, tüm Kilisli kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Kilis'ten, Kilisli tüm annelerin, ayaklarının altı öpülesi annelerin Anneler Günü'nü özellikle kutluyorum. Bu tabii sembolik gün, yoksa 365 günün her günü anneler günüdür. Annelerin hayır duasını her zaman yanınızda bulacaksınız. Cennet, babaların ayaklarının değil, annelerin ayaklarının altındadır. Onun için annenin ayağının altındadır. Ana gibi yar olmaz...'' diye konuştu.

Erdoğan, Kilis'in bir medeniyet şehri olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Kilis, Hazreti Peygamber'in, onlar yıldızlar gibidir buyurduğu, Sahabe-i Kiram'ın şehridir. Kilis, Zübeyr bin Avvam'ın, Talha bin Ubeydullah'ın, Şurahbil bin Hasene gibi nice sahabenin şehridir. Kilis, Evliyanın, Enbiyanın, Alimlerin, Zahidlerin, Polat Bey gibi, İslam Bey gibi, Kartal Bey gibi
kahramanların şehridir. Öyle şehirler vardır ki, etraflarına ışık saçarlar, yol gösterirler, rehberlik yaparlar. İşte Kilis, bağrında barındırdığı büyük zatlarla, yiğit, mert, kahraman insanlarıyla bizim yolumuzu aydınlatıyor, bize yol gösteriyor, ışık tutuyor, rehberlik ediyor.''

Başbakan Erdoğan, ''Eğer biz bu millete hayal kırıklığı yaşatırsak Kilis'te makamı bulunan Zübeyr bin Avvam hazretlerinin huzurunda hicap duyarız. Eğer biz bu milletin emanetine halel getirirsek Talha bin Ubeydullah hazretlerinin manevi huzurunda mahcup oluruz. Allah bizleri onların şefaatlerine nail etsin. Her birinden Allah razı olsun, mekanları cennet olsun. Biz onları kutup yıldızları olarak görüyoruz. Biz onları, yollarımızı aydınlatan ışık olarak görüyoruz. Biz, onların izinden yürüyor, onlar gibi, 'ölmeden önce ölünüz' tavsiyesini kendimize rehber ediniyoruz. Bizi ölümle korkutacaklarını sanıyorlar. Bizi tehdit ediyorlar. Bize alçakça saldırılar düzenliyorlar'' diye konuştu.

Kilis'ten, şair Erdem Beyazıt'ın mısralarıyla seslenmek istediğini belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''(Ölüm bize ne uzak, bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık, bize ne yapsın ölüm.) Hangi alçakça saldırıyı yaparlarsa yapsınlar, hangi tezgahı kurarlarsa kursunlar, hangi çirkin senaryoya başvururlarsa vursunlar biz bu yola başımızı koyduk, Allah'ın izniyle dönmeyecek, vazgeçmeyecek ve bu yoldan, halka hizmet yolundan, bu millete hizmet yolundan vazgeçmeyeceğiz.

Diyor ki Mevlana, (Dert, adamı yollara düşürür.) Bizim derdimiz var, onun için bu ülkenin yollarına düştük. Bizim davamız var, onun için kendimizi millete adadık. Dava aşk ister, sevda ister, dava adanmışlık ister. Türkiye davasıyla, millet davasıyla biz bu yolda hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.''

Hedefte AK Parti'nin olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

''Birileri yine ihale aldı. Şimdi bu ihalenin gereğini yerine getiriyorlar. Ben buradan bu ihalenin içinde olanlara sesleniyorum: Bak bunlar aynı zamanda uyuşturucu kaçakçısı. ABD hazinesi, şu anda terör örgütü PKK'nın ileri gelen 8 tane liderinin -isimlerini saymayacağım zaten bildiğiniz isimler- bunların, tüm mal varlıklarını ABD'de dondurdu, el koydu.

Şimdi BDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. BDP'nin perde arkasındaki gücün ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? ABD bile şu anda bu 8 tane liderin bütün mal varlığını dondurdu, niye? Uyuşturucu kaçakçılığından bu rantı elde ettikleri için. Bu ülkedeki her eylemin arkasında nelerin olduğunu görün. Ona göre de bunlara gereken dersi 12 Haziran'da sandıkta birlikte vermeye hazır mıyız? O ihale var ya onun şartnamesinde ne var? Kan var, nefret var, şiddet var, öfke var, vahşet var... 12 Haziran seçimleri öncesinde, AK Parti'yi güya korkutmak, güya yıpratmak için, sandıkları etkilemek için birileri yeni bir kampanya başlattı.

Telsizlere düştü, ne dediler: Hedef AK Parti. Terör örgütünün hedefinde kim varmış? AK Parti. Yani millet var, millet. Çünkü AK Parti'nin rotasını millet çizdi, birileri değil. Adeta düğmeye basılmış gibi eski dönemdeki malum kampanyalar ne ise bugünkü kampanyalar aynısı. Millet olarak bizim halkımıza olan güvenimiz sonsuz. Bunu da başarıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bundan sonra da sizlerle birlikte...

Geçmişte, adeta bir düğmeye basılmış gibi birden bire başlayan, eski dönemdeki o malum kampanyalar ne ise bugünkü kampanya da aynısı. Millet olarak bizim halkımıza olan güvenimiz sonsuz. Bunu da başarıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bundan sonra da sizlerle birlikte Kilis'li kardeşlerimle birlikte bunu başarılı bir şekilde sürdüreceğiz.''

''KİLİS'TE BENİM AHMEDİM, MEHMEDİM, AYŞEM''
Eğitimde yaptıkları hizmetleri anlatan Erdoğan, şimdi de FATİH projesiyle bütün okullarda bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet altyapısını kurduklarını, kara tahtaları kaldırıp yerlerine akıllı tahtalar kurduklarını, herkese ücretsiz elektronik kitap verileceğini belirtti.

Hazırlıklara başladıklarını, dört yılda bütün okullara, tüm öğrencilere akıllı tahta ve e-kitabı vereceklerini bildiren Erdoğan, ''Yani Amerika'da George, Almanya'da Hans bu imkanlardan faydalanacak da Kilis'te benim Ahmedim, Mehmedim, Ayşem, Fatmam, Hatçem niçin bundan faydalanmasın? Neden? Niye bugüne kadar bunlar bunu yapmadı, neden yapamadı? Ufuk ister, ufuk. Vizyon ister, vizyon. Amatör kümede oynayanla süper ligde oynayanın farkı işte bu. İşte şimdi bunlar ustalık döneminin ürünleri. Bakın ben size hayal değil, gerçeği anlatıyorum. Bütün hazırlıklar tamam. Şimdi ihale safhasındayız. Seçimlerin arkasından hemen ihalesini yapıp, ondan sonra da üretim başlıyor'' diye konuştu.

Sağlık sistemini baştan sona yeniden kurduklarını, hastaneleri birleştirdiklerini, her vatandaşın istediği yerde muayene olabilmesini, istediği eczaneden ilacını alabilmesini sağladıklarını belirten

Erdoğan, şöyle devam etti:

''İsteyen istediği hastaneye gidiyor mu? Eskiden ilacını alabiliyor muydun? Kim vardı SSK'nın başında? Sayın Kılıçdaroğlu. Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Müdürdün, senin döneminde kuyruklarda az mı çile çekti bu millet. Sekiz sene işin başında kaldın, her sene zarar, zarar, zarar, SSK'yı batırdın be. Onunla kalmadı, artık 1999'da baktı ki artık bu iş yürümüyor, merhum Ecevit'e gitti, aday olmak, siyasete girmek istedi. Herhalde siyasete girmek isteyince merhum Ecevit de bunun başarısızlığını bildiği için, veto etti; 'sen bize yaramazsın' dedi, geri gönderdi ama şimdi merhumun üzerinden prim yapmak istiyor. Kusura bakma, oradan falan sana bir şey yok. Senin SSK Genel Müdürlüğün döneminde, devraldığın ana kadar SSK tıkır tıkır çalışıyordu, devraldın, batırdın. Ne yazık ki, ücret politikalarıyla ilaçla irtibatı kurma noktasında, hiçbir vatandaş ilacını hastanelerden tam alamıyordu. Soydular bizi, soyup soğana çevirdiler. Şimdi böyle bir sorun kaldı mı? İstediğin hastaneye gidiyorsun, istediğin eczaneden ilacını alıyorsun. Bizim farkımız bu.''

USTALIK DÖNEMİNDE İLAVE
Diğer alanlarda yaptıkları bazı yatırımları da anlatan Erdoğan, 81 il, 800 ilçede 490 bin konut yaptıklarını, bunun 500 bine çıkacağını belirterek, ''Ustalık döneminde bir 500 bin daha buna ilave edeceğiz. Çok enteresandır, 79 senede bu ülkede 6 bin 100 kilometre duble yol yapıldı, 8 senede 13 bin 600 kilometre duble yol yapıldı. Ustalık döneminde bir 15 bin kilometre daha buna ilave edeceğiz'' dedi.

Türkiye'nin hızlı trenle kendileri döneminde tanıştığını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin dört bir yanına 46 havaalanı kurduklarını, hava taşımacılığının 5 kat arttığını söyledi.

Kendilerinden önce çiftçilerin Ziraat Bankasına yüzde 59 faiz ödediğini, bu rakamın kendileri döneminde yüzde 5'e indiğini belirten Erdoğan, esnaf ve sanatkarların Halk Bankasından yüzde 47 ile faiz alırken, bugün yüzde 5 ile kredi aldığını anlattı.

Kişi başı milli gelirin 10 bin doları aştığına işaret eden Başbakan Erdoğan, ihracatın da arttığını vurguladı.

Seçime 35 gün kaldığını belirten Erdoğan, ''Gece gündüz kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Bu kardeşinizi bu yolda yalnız bırakmayacaksınız değil mi? 2'de 2 değil mi? Kilis'in sesi inanıyorum ki Ankara'ya çok daha gür gelecek. Siz bizi bugüne kadar yalnız koymadınız. Ben inanıyorum ki, 12 Haziranda da yalnız koymayacaksınız. Yoğun bir çalışmayla inşallah 35 günde gayret edeceğiz ve 12 Haziran akşamı demokrasi bayramını, temel hak ve özgürlükler bayramını, yeni anayasa hazırlığı hep birlikte kutlayacağız. Bir kere daha üstünlerin hukukuna 'hayır' diyeceğiz, hukukun üstünlüğüne 'evet' diyeceğiz'' dedi.

Bu arada alanda, Arapça, Türkçe ve İngilizce ''Kurtar bizi dünya lideri'', ''Bize bu dünya liderini veren Tenzile annemizin Anneler Günü kutlu olsun'' ve ''Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun lideri'' yazılı pankartlar asıldığı görüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...