Erdoğan ve Davutoğlu'dan Pakistan'daki saldırıya kınama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Pakistan'daki terör saldırısını kınayan yazılı birer açıklama yaptılar.

DHA 27.03.2016 - 22:01

erdoğan şehit cumhurbaşkanı.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın Lahor şehrindeki terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 

Erdoğan'ın yaptığı açıklama şöyle: 

"Pakistan'ın Lahor şehrinde meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Saldırıda ölen Pakistanlılara Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Pakistan Cumhurbaşkanı, dostum Memnun Hüseyin ve Pencap Eyaleti Başbakanı, kardeşim Navaz Şerif ile kardeş Pakistan halkına başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Ailelerin, özellikle de çocukların yoğun olarak bulunduğu bir Lunapark'ta meydana gelen saldırı, terörün, sınırlar ve değerler tanımayan yüzünü ortaya koymuştur. Bu saldırı, tüm dünya ülkeleri için, terör karşısındaki samimi duruşlarını göstermelerini temin edecek bir sınavdır. Türkiye, her zaman olduğu gibi, bu acı gününde de Pakistan'ın yanındadır. Tüm ülkelerin de Pakistan için aynı samimi tavrı göstereceklerini ümit ediyorum. Bir kez daha Lahor'daki saldırıdan dolayı Pakistan halkına, şahsım, ülkem ve milletim adına başsağlığı dileklerimi sunuyorum" 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU DA TAZİYELERİNİ İLETTİ

Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamaya göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ve Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif'e gönderdiği mesajda taziyelerini iletti.

Lahor'da düzenlenen bombalı terör saldırısını lanetleyen Davutoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Saldırıda hayatını kaybeden Pakistanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifa, tüm Pakistan halkına taziye dileklerimi iletirim. Terörizmle mücadelede ülkemiz, kardeş Pakistan'a destek ve dayanışmasını kararlı şekilde devam ettirecektir."

Sayfa Yükleniyor...