Erdoğan: Yasal haklarımı kullanacağım

Başbakan için 'maganda uslubü ile konuşuyor' diyen Baykal'a, Erdoğan Kayseri'den yanıt verdi; ‘yasal haklarımı kullanacağım’ dedi.

NTV Haber 01.03.2009 - 14:40

Erdoğan: Yasal haklarımı kullanacağım

Erdoğan, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Kayseri'deki büyük değişimi ve gelişmeyi her gördüğünde hem Kayseri, hem Türkiye için umutlarının kat kat arttığını ifade etti.


Demokrasiye, hukuka, adalete, üretime, rekabete, istihdama ve kaliteye verdikleri destekten dolayı Kayseri halkını tebrik ettiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: ''Şimdi medyaya sesleniyorum. Malum medya tabii. Eğer boşluk arıyorsanız, şu arka taraf boş. Ama arka tarafa seslenmiyorum. Medyaya sesleniyorum. Tabii bunu söylerken CHP'nin yandaşı medyaya söylüyorum. Yandaş medyanın da kim olduğunu biliyorsunuz. Bu meydandaki büyük coşku ve heyecanınız onlara en büyük cevabı teşkil ediyor.

Bu coşku Kayseri'nin büyüme iradesini ispatlamaya yetiyor. Gelirken, yol boyunca vatandaşlarımın heyecanını gördüm. Duygulandım, (hamdolsun) dedim. Demek ki istikamet üzere yürüyoruz. Yoksa benim halkım istikamet üzere yürümeyeni tekrar iktidar etmez. 29 Mart'ta da bunu Kayseri ispatlayacak, Türkiye ispatlayacak. Sen Türkiyesin, sen Kayserisin, çünkü Kayserili ve Türkiyeli küçük düşünmez. Biz büyük düşünürüz. Mehmet Akif'in ifade ettiği gibi (Bir zamanlar biz de millet, Hem nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya millet, Milliyet nedir öğretmişiz.''

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Biz kim ne derse desin. Adam gibi dururuz adam. Sayın Baykal, dün Sinop'ta bazı ifadeler kullanmış. Şahsımla ilgili bazı ifadeler kullanmış. Sayın Baykal, beni bu makama sen getirmedin. Beni bu makama milletim getirdi. Fakat, senin bu milletle aran yok ki. Sen bu millete televizyondan bakarsın. Televizyondan bakınca millet görünmez. Millet, burada görülür burada.

Benim aldığım terbiye, benim aldığım edep dersi sana cevap vermeye müsaade etmez. Yoksa, sana çok iyi cevabı veririm ama siyaseti bıraktıktan sonra. Bu makamda değil. Bu makamı bana emanet eden milletime bu denli saygısızlık yapan bir insanı da hukuk devleti ülkemde tabii ki yasal haklarımı kullanarak hukuka götüreceğim.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...